Futbol amerykański. Finał z udziałem Giants Wrocław zobaczą mieszkańcy Europy, Azji, Australii i Afryki

Już w najbliższą niedzielę Giants Wrocław i Warsaw Eagles zmierzą się w Trawnik Producent VIII SuperFinale PLFA, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie pokaże na żywo TVP Sport. W poniedziałek 15 lipca dwugodzinną relację z meczu zaprezentuje stacja Eurosport 2 HD.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Transmisja zostanie zrealizowana przy użyciu 15 kamer. Mecz będzie rejestrowany w technice HD.

- Zeszłoroczny VII SuperFinał odniósł wielki sukces, także telewizyjny. Liczymy, że tegoroczny mecz koronujący sezon Topligi spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Widowiskowej grze będą towarzyszyły bezprecedensowa oprawa meczu i spektakularna realizacja telewizyjna - zapowiedział Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Początek niedzielnej transmisji w TVP Sport zaplanowany jest na godz. 16.20, kiedy rozpocznie się studio przedmeczowe. SuperFinał będzie też można obejrzeć na żywo za pośrednictwem sport.tvp.pl. Transmisja internetowa będzie dostępna dla mieszkańców Europy, Azji, Australii i Afryki.

Oprócz relacji na żywo w kanale TVP Sport zaplanowane są przynajmniej cztery powtórki w dniach 15-22 lipca. Powtórki: 15 lipca o godz. 14.45, 16 lipca o godz. 20.45, 19 lipca o godz. 17.45 oraz 22 lipca.

Dzień po finale, w poniedziałek 15 lipca, o godz. 22 120-minutowy skrót meczu zostanie wyemitowany w dostępnym w całej Europie kanale Eurosport 2 HD. Ta paneuropejska stacja zaplanowała też dwie powtórki SuperFinału.

Po zakończeniu SuperFinału pełna relacja z meczu zostanie umieszczona jako nieodpłatny materiał na sport.tvp.pl w zakładce futbol amerykański.