Rafał Ulatowski skompletował sztab trenerski w Miedzi Legnica

Trener Rafał Ulatowski skompletował już sztab szkoleniowy, który w nadchodzącym sezonie będzie prowadził legnicką Miedź w walce o ekstraklasę.
W pracy pomagać mu będą Piotr Tworek, Adam Fedoruk i Jędrzej Kędziora.

Adam Fedoruk w środowisku piłkarskim nie jest postacią anonimową. Urodzony 11 grudnia 1966 roku aktualny trener, a wcześniej znakomity piłkarz, ma za sobą bogatą karierę. Przygodę z piłką rozpoczynał w 1984 roku w Olimpii Elbląg. Następnie przez osiem kolejnych lat bronił barw Stali Mielec. Kolejnym jego klubem była Legia Warszawa, w której barwach zdobył dwa razy z rzędu Mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Później Adam Fedoruk występował w Amice Wronki, Rakowie Częstochowa, greckiej AO Kavala, Zatoce Braniewo, Lechii/Polonii Gdańsk, amerykańskich Pittsburgh Riverhounds i Polonii Elbląg. Karierę piłkarską zakończył tam, gdzie ją rozpoczął, czyli w Olimpii Elbląg. W 304 występach na boiskach ligowych asystent Rafała Ulatowskiego strzelił 52 gole.

Po przyjeździe do Legnicy był pod wrażeniem bazy, jaką tu zastał. Jego celem w Miedzi jest awans z drużyną do ekstraklasy. Jednak jak mówi, aby tego dokonać, potrzebna jest ciężka praca. A Adam Fedoruk to nie tylko niegdyś znakomity piłkarz, ale także twarda ręka i ciężkie treningi.