Sport.pl

Orły Warszawa kontra Giganci Wrocław: Kto mistrzem Polski w futbolu amerykańskim?

W niedzielę na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie VIII SuperFinał PLFA. W tym roku o mistrzowski tytuł powalczą Giants Wrocław i Warsaw Eagles.
Mimo że w dotychczasowych SuperFinałach nie było takiego, w którym nie zagrałby zespół z Wrocławia lub Warszawy, to drużyny z tych miast w niedzielę po raz pierwszy zmierzą się w najważniejszym pojedynku sezonu. Co więcej, tylko dwa razy - w latach 2009 i 2012 - mistrzostwa zdobyły zespoły z innych miast niż stolica Mazowsza i Dolnego Śląska.

Eagles triumfowali w 2006 i 2008 roku. W tych sezonach "Orły" pokonały Pomorze Seahawks. "Jastrzębie", które od dwóch sezonów występujące pod nazwą Seahawks Gdynia, pokonały warszawian w NAC VII SuperFinale, który 15 lipca ubiegłego roku odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilans Orłów w finałach: 2-1.

Z kolei występujący w latach 2006-2011 pod nazwą The Crew wrocławianie także dwukrotnie sięgnęli po najważniejsze trofeum. W 2007 roku w stolicy pokonali AZS Silesia Miners, a cztery lata później w Bielawie pokonali Devils Wrocław. Bilans "Gigantów" w finałach: 2-2.

Eagles i Giants w tym roku stoczyli bój w ramach sezonu zasadniczego. 11 maja we Wrocławiu lepsi byli "Giganci", którzy wygrali 9:7.

Bezpośrednią transmisję z finału przeprowadzi TVP Sport. Początek spotkania o godz. 17. Retransmisja w poniedziałek w Eurosport 2 HD.

Więcej o: