Dobry wynik wrocławskiego kierowcy w Rajdzie Hiszpanii. Był najmłodszy w stawce, pokonał lidera Pucharu Świata

Wrocławski kierowca Martin Kaczmarski w miniony weekend zajął dobre, piąte miejsce w rajdzie Baja Espana Aragon. Najlepszy okazał się Hiszpan Nani Roma. Na czwartej pozycji uplasował się Krzysztof Hołowczyc.
Martin Kaczmarski był najmłodszym zawodnikiem w kategorii samochodów na Baja Aragon. Nie przeszkodziło mu to jednak w zajęciu 5. miejsca w klasyfikacji końcowej rajdu. Wrocławianin pokonał m.in. lidera klasyfikacji generalnej FIA, doświadczonego Francuza Jeana Louisa Schlessera.

Polski kierowca wspólnie ze swoim pilotem Bartłomiejem Bobą pokonał trasę Baja Aragon w 10 godzin 2 minuty i 56 sekundy. To o 42 minuty więcej niż zwycięzca rajdu Hiszpan Nani Roma. Tuż za podium uplasował się mentor wrocławianina Krzysztof Hołowczyc.

- Wyjeżdżając na Baja Aragon, miałem nadzieję na pierwszą dziesiątkę - mówi Martin Kaczmarski. - Podczas tych trzech dni udowodniliśmy sobie z Bartkiem Bobą, że jesteśmy coraz lepsi i możemy poważnie myśleć o ukończeniu Dakaru 2014. Pokonujemy wiele kilometrów i osiągamy coraz lepsze wyniki. Baja Aragon to nie był prosty rajd. Było gorąco, kręto, ślisko i miejscami bardzo niebezpiecznie. Rywalizacja była na najwyższym poziomie, ścigaliśmy się z czołówką zawodników z Dakaru, ale udało się! Wracamy z 5. miejscem i apetytem na kolejne zwycięstwa. Bardzo cieszymy się ze współpracy z Krzysztofem Hołowczycem, to m.in. dzięki jego cennym radom i uwagom udaje nam się być tam, gdzie jesteśmy - dodaje.

Wiceliderem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostał Krzysztof Hołowczyc, który do najlepszego Jeana Louisa Schlessera traci tylko sześć punktów. Martin Kaczmarski zajmuje 25. pozycję ex aequo z Węgrem Szalaiem Balazszem i Portugalczykiem Marcosem Moraesem.

Kolejna okazja na dobry wynik wrocławskiego kierowcy już 15 sierpnia. Wówczas rozpocznie się rajd Hungarian Baja, który potrwa przez trzy dni.