Wojciech Łobodziński wraca po półrocznym zawieszeniu za korupcję

Po półrocznym zawieszeniu za korupcję do gry wraca były reprezentant Polski, a obecnie pomocnik pierwszoligowej Miedzi Legnica Wojciech Łobodziński.
Łobodziński odcierpiał już karę wydaną przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pomocnik pauzował przez ostatnie sześć miesięcy za udział w aferze korupcyjnej za czasów gry w barwach Zagłębia Lubin. Piłkarz był oskarżony o współudział w kupowaniu meczów przez "Miedziowych".

Były reprezentant kraju w najbliższy weekend będzie miał szansę wystąpić w pierwszym oficjalnym meczu od momentu zawieszenia. W sobotę Miedź Legnica zmierzy się w Pucharze Polski z Olimpią Grudziądz.

- Postaram się pomóc zespołowi na tyle, na ile umiem, ale pierwszy mecz po przerwie to zawsze pewna niewiadoma, dlatego proszę kibiców o cierpliwość - mówi na oficjalnej stronie klubu Łobodziński.

Łobodziński do Miedzi dołączył przed sezonem 2012/2013. W barwach legnickiej drużyny rozegrał 14 spotkań, zdobywając siedem bramek. W przeszłości był zawodnikiem m.in. ŁKS-u Łódź, Zagłębia Lubin i Wisły Kraków - z dwoma ostatnimi klubami cztery razy sięgał po mistrzowski tytuł. Na koncie ma również 23 występy i dwie bramki w reprezentacji Polski. Zagrał w trzech meczach kadry na Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii.