Co zrobić, żeby nie spaść z ligi. Scenariusze dla Betardu

Przed ostatnią kolejką Enea Ekstraligi Betard Sparta Wrocław zajmuje miejsce spadkowe i ma jeden punkt straty do ?bezpiecznej? PGE Marmy Rzeszów. Przedstawiamy możliwe scenariusze ostatniej serii spotkań i ich konsekwencje dla wrocławian.
Po porażce 29:61 w Gorzowie Wielkopolskim, Betard Sparta Wrocław zajmuje w tabeli ligowej ósme miejsce, czyli ostatnie oznaczające degradację. Pozycję wyżej z jednopunktową przewagą jest PGE Marma Rzeszów. Wrocławianie w ostatnim spotkaniu sezonu zmierzą się z ostatnią w tabeli i zdegradowaną już ekipą Lechmy Startem Gniezno, natomiast rzeszowianie pojadą się na wyjeździe z przedostatnią w tabeli i również zdegradowaną ekipą składywęgla.pl Polonią Bydgoszcz.

W pierwszych meczach tych drużyn padły odpowiednio wyniki:

PGE Marma - składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz 48:42

Lechma Start Gniezno - Betard Sparta Wrocław 49:41

Oto możliwe scenariusze i ich konsekwencje

PGE Marma wygrywa w Bydgoszczy,

Wtedy Betard nieodwołalnie spada z ligi.

PGE Marma remisuje w Bydgoszczy.

Wtedy, by się utrzymać Betard musi wygrać z Lechmą Startem przynajmniej dziewięcioma punktami. Gdyby tak się stało, wrocławianie otrzymają trzy punkty (dwa plus bonus) i zrównają się z rzeszowianami (oni dostają jeden punkt za remis i jeden bonusowy). Ostatecznie w Enea Ekstralidze pozostaje Betard, który ma lepsze wyniki w bezpośrednich meczach z rzeszowianami.

PGE Marma przegrywa pięcioma punktami

Wtedy Betardowi do utrzymania wystarczy minimalne zwycięstwo. Przy takim układzie wyników Marma dopisuje sobie punkt bonusowy, a wrocławianie dwa punkty za wygraną. Obie drużyny mają tyle samo punktów i znów decydują wynik bezpośrednich meczów. Betard zostaje w lidze

PGE Marma przegrywa bez bonusa

W takiej sytuacji wrocławianom do utrzymania wystarczy remis z Gnieznem.16.08.2013. Zmiana punktu drugiego i trzeciego po interwencji internauty.

mikar