Zawodnik Betardu znów liderem Grand Prix. Teraz powalczy o utrzymanie wrocławian

Tai Woffinden z Betardu Sparty został ponownie liderem cyklu Grand Prix. Teraz Brytyjczyk spróbuje pomóc wrocławianom utrzymać się w Enea Ekstralidze.
Popularny "Tajski" w sobotnim Grand Prix Łotwy na torze w Daugavpils zajął trzecie miejsce. W wielkim finale żużlowiec Betardu uległ Darcy'emu Wardowi i zwycięzcy zawodów Gregowi Hanckockowi.

Co ciekawe, w sumie Woffinden zdobył w zawodach aż 15 punktów, co było drugim wynikiem po 18 punktach Hancocka.

Po tym występie lider wrocławskiej drużyny wysunął się na prowadzenie w całym cyklu Grand Prix. Na trzy turnieje przed końcem w klasyfikacji generalnej Brytyjczyk o trzy punkty wyprzedza drugiego Emila Sajfutdinowa z Rosji.

Dziś Tai Woffinden spróbuje pomóc Betardowi w utrzymaniu w Enea Ekstralidze. Wrocławianie w ostatniej kolejce zmierzą się u siebie z Lechmą Startem Gniezno. Podopieczni menedżera Piotra Barona będą także czekać na wynik z Bydgoszczy, gdzie wyprzedzająca ich o jedno miejsce i jeden punkt PGE Marma Rzeszów podejmie miejscową skladywęgla.pl Polonię.

W optymistycznym wariancie Betardowi Sparcie do utrzymania wystarczy ledwie remis z Gnieznem. Przy pesymistycznym wrocławianom nie pomoże nawet wysokie zwycięstwo. Początek meczów we Wrocławiu i w Bydgoszczy o godz. 16.