Grzegorzewski pokonał Olimpię. Teraz Miedź zmierzy się z Lechem?

Miedź Legnica pokonała w Grudziądzu Olimpię 3:0 i pewnie awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Trzy bramki dla legniczan zdobył Jakub Grzegorzewski.
Snajper Miedzi trafiał w 32., 41. oraz 48 minucie meczu. Dzięki jego bramkom drużyna z Legnicy pewnie awansowała dalej. Jej przeciwnikiem w 1/8 finału będzie ktoś z pary Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Lech Poznań. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 22 października i 5 listopada.

Spotkanie w Grudziądzu było pierwszym, w którym po półrocznej przerwie spowodowanej dyskwalifikacją wystąpił były reprezentant Polski - Wojciech Łobodziński. W barwach MiedzI grał on 52 minuty. W 53. minucie czerwoną kartką za dwie żółte ukarany został Radosław Bartoszewicz.

Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 0:3 (0:2)

Bramki: Jakub Grzegorzewski (32.), (41.) (48.)

Olimpia: Fabiniak - Woźniak, Piter- Bucko, Staniek (58. Szczot), Mazurkiewicz, Suchocki, (72. Banasiak), Smoliński, Gawęcki, Ruszkul, Zabłocki - Kowalczyk (65. Cieśliński)

Miedź: Bledzewski - Bartczak, Tanżyna, Midzierski, Woźniczka - Madejski (71. Szczepaniak), Bartoszewicz, Łuszkiewicz, Nowacki (56. Kasperkiewicz), Łobodziński (52. Garuch) - Grzegorzewski