Australijczyk i Koreanka zwycięzcami Międzynarodowego Turnieju Tenisa na wózkach "Wrocław CUP 2013"

Zakończył się Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach "Wrocław CUP 2013". W XI edycji zawodów zwyciężyli Australijczyk Adam Kellerman i Koreanka Ju-Yeon Park. Pula nagród w turnieju wyniosła 16,5 tys. dolarów.
Do Wrocławia przyjechali zawodnicy światowej czołówki tenisa ziemnego. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Australijczyk Adam Kellerman, który zajmuje 18. miejsce w światowym rankingu. Kellerman zwyciężył w finałowym pojedynku z Davidem Phillipsonem z Wielkiej Brytanii. W finale kobiet najwyżej rozstawiona zawodniczka turnieju Ju-Yeon Park (13. w światowym rankingu) z Korei Południowej pokonała Japonkę Kanako Domori. Wśród deblistów triumfowali Brytyjczycy Alfie Hewett i Marc McCaroll.

W tegorocznym turnieju po dwuletniej przerwie wystartowała także olimpijka i sześciokrotna zwyciężczyni imprezy, Agnieszka Wysocka. Tym razem dotarła do półfinału. - Brałam udział w wielu turniejach tego typu i mogę powiedzieć, że wrocławski pod względem organizacyjnym prezentuje naprawdę wysoki poziom - podkreśla zawodniczka. - Świadczą o tym najlepiej uczestnicy - tenisiści jeżdżą tam, gdzie jest im po prostu dobrze, a do Wrocławia przybyła ścisła światowa czołówka.

"Wrocław CUP" to jedne ze 160 zawodów z serii NEC (Wheelchair Tenis Tour), jedyna impreza tego typu w naszej części Europy. Wydarzenie organizuje Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni, a głównym sponsorem od początku jest Kogeneracja, wrocławski producent ciepła należący do grupy EDF.

Więcej o: