Karkonoski Klasyk zobaczysz na żywo w internecie

Miłośnicy kolarstwa będą mogli śledzić na żywo zmagania zawodników podczas Karkonoskiego Klasyku. Na stronie www.live.karkonoskiklasyk.pl dostępna będzie transmisja on-line z zawodów amatorów i BGŻ Proligi.
W ramach Karkonoskiego Klasyku odbędą się Górskie Szosowe Mistrzostw Polski oraz mistrzostwa kraju w kolarskim kibicowaniu. Impreza dla fanów odbędzie się w niedzielę na placu Piastowskim w Cieplicach. Rozpocznie się o godz. 9, a potrwa do 18. Mistrzostwa Polski w kolarskim kibicowaniu będą towarzyszyły zmaganiom profesjonalnych zawodników w kategorii Elita i Orlik w ramach górskich mistrzostwach kraju w kolarstwie szosowym oraz wyścigowi amatorów.

Specjalny patrol BGŻ dostarczy miłośnikom kolarstwa zgromadzonym na całej rundzie trąbki, kołatki i inne gadżety kibica, a następnie oceni zaangażowanie i kreatywność poszczególnych grup dopingujących kolarzy. Najaktywniejsi zostaną nagrodzeni.

Ponadto tego dnia kibice będą mogli ścigać się na rowerach stacjonarnych, oglądając przy tym trasy najciekawszych wyścigów w Europie, przejechać slalom rowerem cargo i wziąć udział w konkursach wiedzy o rowerach. Podczas pikniku rowerowego gościem specjalnym będzie wielokrotny mistrz świata w trialu Rafał Kumorowski.

W niedzielę wszyscy pasjonaci kolarstwa będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności, startując w jednym z dwóch dystansów: FUN (44,5 km) lub PRO (77,5 km).

25 sierpnia Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski będą transmitowane na żywo w internecie. Relacja on-line będzie dostępna przez stronę www.live.karkonoskiklasyk.pl. Pasjonaci kolarstwa będą mogli śledzić zawody amatorów i elity z pięciu kamer stacjonarnych i mobilnych w jakości HD. Dodatkowo obraz będzie wzbogacony o bieżące wyniki z trasy, śródczasy i komentarz z kilku miejsc na rundzie wyścigu.

Transmisja będzie przeprowadzona zarówno z zawodów dla amatorów rozgrywanych w godzinach porannych (9.00-12.00), jak i BGŻ Proligi startującej o godz. 13.00.

Relację na żywo z zawodów będzie można także śledzić na dużym ekranie umieszczonym w strefie mety zawodów w Jeleniej Górze Jagniątkowie.

Transmisja będzie dostępna dla wszystkich, którzy mają dostęp do internetu o min. prędkości 1 Mb/sek. I zainstalowaną tzw. wtyczkę Flash. Każdy użytkownik będzie mógł dopasować jakość przekazu do prędkości sieci.