Górskie szosowe mistrzostwa Polski w Jeleniej Górze: Triumf Michała Podlaskiego

Michał Podlaski z Bank BGŻ wygrał wyścig w kategorii Elita mężczyzn podczas górskich szosowych mistrzostw Polski.
Karkonoski Klasyk był 16. tegorocznym wyścigiem z cyklu BGŻ ProLiga. W Jeleniej Górze wystartowało 60 zawodników z 24 zawodowych grup. Trasę o długości 143,2 km poprowadzono na pętli, którą zawodnicy pokonywali osiem razy. Tytuł mistrza wywalczył Michał Podlaski przed Markiem Rutkiewiczem z CCC Polkowice. Wśród kobiet wygrała Katarzyna Niewiadoma z Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacyfik. Na drugim miejscu finiszowała pochodząca z Olesznej pod Wrocławiem Monika Brzeźna. Jej siostra Paulina była czwarta.

W kategorii Orlik mistrzem Polski został Emanuel Piaskowy z TKK Pacyfik. W niedzielę zorganizowano też wyścig amatorów. Wystartowało 230 amatorów, którzy mieli do pokonania 44,5 km (FUN) lub 77,5 km (PRO). Zwycięzcą dystansu FUN został Adrian Trych, a na dystansie PRO triumfował Krzysztof Suchecki.