Świetne starty żużlowców Betardu Sparta Wrocław. Ljung, Jędrzejak i Suchecki z medalami

Piątek obfitował w sukcesy wrocławskich żużlowców. Brązowymi medalistami mistrzostw Polski par Klubowych zostali Tomasz Jędrzejak i Zbigniew Suchecki. Na trzecim stopniu podium podczas indywidualnych mistrzostw Szwecji stanął z kolei Peter Ljung.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

W rozgrywanych w Gorzowie mistrzostwach Polski par klubowych duet Jędrzejak - Suchecki zdobył 22 punkty. Lepszym dorobkiem mogły się jedynie pochwalić pary Unii Tarnów (Janusz Kołodziej i Maciej Janowski) - 25 punktów, i Stali Gorzów (Krzysztof Kasprzak i Bartosz Zmarzlik) - 24 punkty.

Medal wywalczony przez Jędrzejaka i Sucheckiego jest dziewiątym zdobytym przez spartan w finałach MPPK. Po raz ostatni wrocławska para stanęła na podium w 2011 roku. Złoto zdobyli wówczas Maciej Janowski, Tomasz Jędrzejak i Piotr Świderski.

Swój pierwszy krążek indywidualnych mistrzostw Szwecji w karierze wywalczył w piątek inny zawodnik, który w poprzednim sezonie jeździł w Betardzie Sparta - Peter Ljung. 31-latek na torze w Vetlandzie spisywał się świetnie. W rundzie zasadniczej zawodów w pięciu biegach zdobył aż 14 punktów i awansował do finału z pierwszego miejsca. Tam musiał uznać wyższość Jonasa Davidsona, który był drugi, i Andreasa Jonssona, który po raz drugi w karierze został mistrzem Szwecji.