Sport.pl

Gladiatorzy uszczuplili budżet województwa. Marszałek nagrodził medalistów mistrzostw świata

Prawie 65 tys. zł otrzymali dolnośląscy sportowcy od marszałka województwa za sukcesy na najważniejszych światowych imprezach sportowych. Czeki odebrali m.in. medaliści lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie Paweł Fajdek i Piotr Małachowski.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

- To nasz dobry zwyczaj - mówił tuż przed wręczeniem czeków marszałek Dolnego Śląska Rafał Jurkowalniec. - Pamiętamy o sporcie, lubimy go i sami uprawiamy. Ci sportowcy odnieśli wielkie sukcesy i chcemy im podziękować za to, że reprezentowali nasz region. To dowód na to, że uporem i poświęceniem w życiu można osiągnąć bardzo wiele. Mam nadzieję, że to nie ostatnia okazja, żeby się z nimi spotkać - dodał.

Pieniądze od marszałka Jurkowlańca otrzymało pięciu zawodników i ich trenerów. O 15 tys. zł wzbogacił się Paweł Fajdek, który niespełna miesiąc temu w Moskwie został najmłodszym mistrzem świata w rzucie młotem. Wynik 81,97 m to najlepszy tegoroczny rezultat na świecie. 5 tys. zł dostała jego pierwsza trenerka Jolanta Kumor, która prowadziła go w klubie ULKS Zielony Dąb Żarów w latach 2003-2008.

- Jestem tutaj po raz pierwszy i cieszę się z tak miłego przyjęcia, bo każdy lubi być doceniony. Mam nadzieję, że nie jestem tutaj ostatni raz. Chciałbym tutaj trafiać co rok, po kolejnych sukcesach - powiedział Fajdek.

"Urząd zbankrutuje" - poniosło echo po sali kolumnowej, w której odbyła się uroczystość.

10 tys. zł otrzymał Piotr Małachowski, który na sierpniowych mistrzostwach świata wywalczył srebrny medal w rzucie dyskiem. Dyskobol Śląska Wrocław doskonale zna mury urzędu wojewódzkiego. Już kolejny raz odbierał tutaj nagrodę za laur na wielkiej imprezie. Był tutaj m.in. w 2008 roku, kiedy odbierał czek za srebro olimpijskie wywalczone w Pekinie i dwa lata później za złoto mistrzostw Europy zdobyte w Barcelonie.

Czek na taką samą kwotę odebrała niepełnosprawna pływaczka WZSN "Start" Wrocław Oliwia Jabłońska, która po sześciu tytułach mistrzyni świata juniorów, w sierpniu, w Montrealu dołożyła do swojej kolekcji srebrny medal MŚ wywalczony na zawodach seniorskich. Jej trener Wojciech Seidel dostał 5 tys. zł.

8 tys. zł trafi na konto niepełnosprawnego lekkoatlety Paweł Piotrowski, który w lipcu zdobył brązowy medal w pchnięciu na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Lyonie. Jego trener Jacek Książek dostał 3 tys. zł.

Czekiem wysokości 5 tys. zł nagrodzono Jacka Gaworskiego, niepełnosprawnego szermierza, który w grudniu ubiegłego roku przywiózł z Pucharu Świata w Eger srebrny medal. Jeszcze kilka lat temu Gaworski był jednym z czołowych szermierzy w kraju, był członkiem kadry narodowej i olimpijskiej. Karierę sportową pokrzyżowała mu nieuleczalna choroba. Mimo to nie poddał się i wrócił na planszę.

- Sport to dla mnie świetna forma rehabilitacji, która dodaje mi siłę do walki z chorobą - przyznał Gaworski. Jego trener Krzysztof Głowacki otrzymał czek na 3 tys. zł.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>

Więcej o:
Komentarze (1)
Gladiatorzy uszczuplili budżet województwa. Marszałek nagrodził medalistów mistrzostw świata
Zaloguj się
  • babajednajaga

    Oceniono 1 raz 1

    Brawa dla sportowców i podziękowania dla urzędu marszałka Dolnego Śląska.

    To bardzo mądrze wydane pieniądze. Szczególnie cieszą nagrody i uznanie dla medalistów, którzy zmagają się z trudniejszym wyzwaniem niż większość z nas. Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX