Zostań mistrzem w grze w petanque: Wystartuj w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia

Otwarte mistrzostwa Wrocławia w petanque Credit Agricole Cup zostaną rozegrane 14 września w Parku Południowym. Do startu w zawodach można się zapisywać do 13 września.
Petanque lub w polskiej wersji petanka to oficjalna nazwa dla gry w bule. W zawodach może wziąć udział każdy. Wystarczy, że skompletuje trzyosobową drużynę, czyli tzw. triplet. Drużyna może być mieszana, a najmłodszy zawodnik musi mieć co najmniej siedem lat. We wrocławskim Parku Południowym wystartują oczywiście licencjonowani gracze, więc będzie można oglądać w akcji profesjonalnych zawodników.

W dniu zawodów od godz. 8.30 należy stawić się w biurze. O 9.30 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Dzień wcześniej do godz. 14 trzeba zarejestrować się e-mailowo - zgłosić chęć uczestnictwa w zawodach na adres piotr.koland@gmail.com, podać imiona, nazwiska i daty urodzenia graczy, nazwę drużyny i informację, czy posiada się własne kule do gry.

Petanque to jedna z nieolimpijskich dyscyplin, która pojawi się na igrzyskach World Games 2017 we Wrocławiu. Reguły gry w bule zakładają, że na dowolnej płaskiej powierzchni (nie ma znaczenia, czy to trawa, piasek czy żwir) dwie drużyny grają przeciwko sobie. Żeby wygrać, muszą wykazać się jak największą precyzją. Rzucają dużymi metalowymi kulami w stronę jednej mniejszej drewnianej, zwanej "świnką", i zdobywają punkt, gdy kula upadnie bliżej świnki niż kula przeciwnika.

Zasady gry są proste i nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu (oprócz zestawu kul). Zagrać może każdy, bez względu na wiek i płeć, przez co gra staje się coraz bardziej popularnym sportem, choć dla wielu w dużej mierze to po prostu rekreacja.

Warto dodać, że organizatorzy zawodów przygotowują też dodatkowe atrakcje dla najmłodszych.