Juniorzy Betardu mają medal mistrzostw Polski. Po raz pierwszy od 20 lat

Juniorzy Betardu Sparty Wrocław pod koniec sezonu żużlowego imponują dobrą formą. Na torze w Częstochowie zdobyli brązowy medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.
Wrocławscy zawodnicy uzyskali 19 punktów, tyle samo zdobyła Unia Tarnów. W wyścigu o srebrny medal Patryk Malitowski musiał jednak uznać wyższość Kacpra Gomólskiego. Malitowski był jednak najskuteczniejszym naszym juniorem Betardu i zdobywając 10 punktów, bardzo przyczynił się do pierwszego od 20 lat medalu MDMP dla Spartan.

- Szkoda, że nie udało nam się wywalczyć srebra, ale mówi się trudno. Przed zawodami liczyliśmy na zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc, i ta sztuka nam się udała. Wracamy zadowoleni. Miałem dobre starty i uciekałem rywalom już spod taśmy - opowiadał Malitowski.

Dorobek punktowy wrocławskich juniorów wraz z Malitowskim pociągnął Patryk Dolny, który uzbierał 8 "oczek". Betard reprezentowali również Mike Trzensiok oraz Łukasz Bojarski.

Miejsca na podium

I. Stal Gorzów - 22 pkt: Adrian Cyfer - 11 (3,2,3,3) Łukasz Cyran - 3 (2,0,1,w), Łukasz Kaczmarek, Bartosz Zmarzlik - 8 (1,1,3,3)

II. Unia Tarnów - 19+3 pkt: Mateusz Borowicz - 5 (0,3,0,2), Ernest Koza - 6 (1,2,3,w) Kacper Gomólski - 8+3 (2,1,2,3), Edward Mazur

III. Betard Sparta Wrocław - 19+2 pkt: Patryk Dolny - 8 (1,2,3,2,), Mike Trzensiok - 1 (0,-,-,1), Patryk Malitowski - 10+2 (3,2,2,3) Łukasz Bojarski - 0 (w,0)