Miedź przegrała kolejny mecz: Trener Ulatowski na wylocie

W meczu 7. kolejki I ligi Miedź przegrała w Legnicy z Górnikiem Łęczna 1:2. Posada trenera Rafała Ulatowskiego wisi na włosku.
Po sześciu kolejkach rozgrywek I ligi Miedź zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Dlatego na początku minionego tygodnia właściciel Miedzi Legnica Andrzej Dadełło wezwał do siebie trenera Ulatowskiego i postawił mu ultimatum - w ciągu trzech kolejnych meczów ma wyprowadzić zespół ze strefy spadkowej.

Pierwszy z tych trzech meczów zakończył się porażką legniczan, bo Miedź uległa na własnym stadionie Górnikowi Łęczna 1:2. W efekcie sytuacja szkoleniowca robi się dramatyczna, gdyż pewnie właściciel klubu rozgląda się już za jego następcą.

W meczu z Łęczną goście szybko objęli prowadzenie. Już w 10. min ze skrzydła w pole karne Miedzi dośrodkował Nowak, a nadbiegający Zawistowski silnym strzałem pokonał golkipera Miedzi.

Na początku drugiej połowy goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale Szałachowski potężnym strzałem z dystansu trafił w słupek. Sporo ożywienia w ofensywnych szeregach Miedzi wniósł Mateusz Szczepaniak, który na początku drugiej połowy zastąpił Kasperkiewicza. W 73. min Szczepaniak doprowadził do remisu - najpierw ograł rywala, a później pięknie uderzył z dystansu i pokonał bramkarza Górnika. Po tej bramce Miedź ruszyła z impetem do ataku. Swoje szanse mieli m.in. Zakrzewski i Fedyna, ale też kapitalnie bronił Prusak

W końcówce Miedź nadziała się na kontrę gości i Zawistowski z zimną krwią po raz drugi pokonał Ptaka.

Kolejne dwa mecze Miedź rozegra z ROW-em Rybnik i Arką Gdynia.

Miedź - Górnik 1:2

Bramki: Szczepaniak (73) Zawistowski 2 (10, 87). Żółte kartki: Zakrzewski oraz Bielak, Zwoliński. Czerwona kartka: Bielak (Górnik, 90 - za faul). Sędziował: Robert Małek (Zabrze). Widzów: 2000.

MIEDŹ: Ptak - Wołczek, Midzierski, Tanżyna, Woźniczka, Kasperkiewicz (46 Szczepaniak), Bartoszewicz, Cierpka (74 Fedyna), Madejski, Łobodziński, Zakrzewski.

GÓRNIK: Prusak - Nikitović, Zawistowski, Sasin, Nowak, Szałachowski, Zwoliński (90 Paluch), Bonin (77 Kozacuks), Tadrowski, Bielak, Szmatiuk.