Baseballiści KSB Wrocław zdobyli mistrzostwo, a teraz powalczą o World Games

Baseballiści KSB Wrocław w miniony weekend zapewnili sobie bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej oraz złote medale w pierwszej lidze. Kilka dni temu Polski Związek Baseballu i Softballu złożył we Wrocławiu aplikację do włączenia tych dyscyplin do programu The World Games 2017.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

KSB w tym sezonie są w doskonałej dyspozycji, notując czternaście zwycięstw i ani jednej porażki. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek wrocławianie są już pewni pierwszego miejsca i awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. - Na zakończenie rozgrywek mamy jeszcze dwa pojedynki z MKS-em Jastrzębie, które niczego już w tabeli nie zmienią. Chcemy jednak osiągnąć tak zwany "perfect season" i nie oddać rywalom żadnego zwycięstwa - opowiada Piotr Duszeńko z KSB.

W sobotę w Kutnie wrocławian czeka ważny sprawdzian, zmierzą się bowiem w Pucharze Polski z drużynami z Ekstraligi, poprzeczka będzie więc zawieszona dużo wyżej niż do tej pory. - Pokonaliśmy zdecydowanie rywali w lidze, ale straciliśmy przez kontuzję kluczowego zawodnika - Jakuba Garbacza. Na puchar pojedziemy w zmienionym składzie, choć poziom baseballu będzie zupełnie inny, chcemy sprawić niespodziankę - dodaje Marcin Musiałek, trener KSB.

Dla wrocławskiego baseballu ostatnie dni wydają się bardzo udane, również za sprawą aplikacji, którą władze związku złożyły w Biurze Sportu Urzędu Miejskiego, licząc na udział baseballu w wąskim gronie dyscyplin zaproszonych do olimpiady sportów nieolimpijskich - The World Games 2017, które odbędą się w stolicy Dolnego Śląska.

- Baseball nieznacznie przegrał i nie dostał się do programu Igrzysk Olimpijskich, MKOl postawił na zapasy, my zatem możemy starać się o World Games, byłoby to niezwykle ważne wydarzenie dla polskiego baseballu pod kątem całego rozwoju w najbliższych latach. My we Wrocławiu włączymy się w promocję idei i pozytywną kampanię na rzecz wyboru baseballu - opowiada Duszeńko.

Chcesz grać w baseball? Nic prostszego

Świeżo upieczony mistrz Polski pierwszej ligi prowadzi obecnie nabór do sekcji młodzieżowych w kategoriach wiekowych: minibaseball (6-9 lat), młodzik (10-12 lat), kadet (13-15 lat) i junior (16-18 lat). Klub zapewnia wykwalifikowaną kadrę trenerską oraz kompletny sprzęt do baseballu. Warto przypomnieć, iż kadeci KSB w lipcu bieżącego roku zostali wicemistrzami Polski. Kontakt oraz szczegółowe informacje dla rodziców zapisy@akademia-baseball.pl.