Duże zainteresowanie "Biegiem dla Kobiet". Limit zgłoszeń przekroczony

Zapisy na pierwszy "Bieg dla Kobiet" we Wrocławiu zostały zakończone wcześniej, niż planowano. Powód? Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. 500 kobiet pobiegnie 29 września w Parku Grabiszyńskim, propagując tym samym zdrowy tryb życia.
- Tak duże zainteresowanie biegiem bardzo nas cieszy, w szczególności że jest to jego pierwsza edycja. Wśród zapisujących się pań jest wiele takich, które przyjadą w tym celu specjalnie do Wrocławia z takich miast jak Warszawa czy Kraków. Sporo kobiet też będzie biegło wraz z rodziną. Matka z córką to częsty duet na liście startowej - mówi organizator biegu Ewa Mróz.

"Bieg dla Kobiet" to zupełnie nowe wydarzenie w kalendarzu imprez sportowych we Wrocławiu. Jego ideą jest promowanie aktywności fizycznej wśród kobiet w każdym wieku oraz wspieranie profilaktyki raka piersi. Organizatorem biegu jest fundacja Everest wraz ze wsparciem stowarzyszenia Amazonek Femina-Fenix. Podczas całej imprezy w miasteczku biegowym będzie można również dowiedzieć się więcej o profilaktyce raka piersi u pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Panie do przebiegnięcia będą miały dystans 5,2 km. Na starcie pojawią się doświadczone biegaczki, ale również te całkowicie początkujące i zaczynające swoją przygodę z bieganiem. Dystans jest na tyle krótki, że będzie go można przetruchtać lub szybkim tempem przemaszerować. Bieg rozpocznie się w samo południe. Po jego zakończeniu w okolicach godz. 13.30 wszyscy uczestnicy oraz osoby towarzyszące i kibice będą mogli wziąć udział w największych otwartych zajęciach Fit Yogi. Na uczestniczki biegu czekają też bardzo ciekawe nagrody, m.in. trzy 42-calowe telewizory ufundowane przez LG Electronics Wrocław.

Więcej informacji o "Biegu dla Kobiet" tutaj.