Sport.pl

Woffinden przeprasza Golloba za wypadek: "Mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na torze"

Tai Woffinden za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Betardu Sparty Wrocław wydał oświadczenie w związku z sobotnim wypadkiem, do którego doszło podczas Grand Prix Skandynawii. Po kolizji poważnej kontuzji nabawił się Tomasz Gollob i zakończył tegoroczną rywalizację.
Podczas drugiego biegu doszło do poważnego wypadku z udziałem polskiego żużlowca. Na motocykl Tomasza Golloba najechał Tai Woffinden. Zawodnik Unibaxu Toruń z podejrzeniem urazu kręgosłupa i wstrząśnienia mózgu został odwieziony do szpitala. Tym samym zakończył się już tegoroczny sezon dla 42-letniego zawodnika. Natomiast Woffinden GP Skandynawii zakończył na 10. miejscu.

Brytyjczyk w specjalnym oświadczeniu przeprasza Golloba za sobotni incydent. Treść oświadczenia:

"Chciałbym najmocniej przeprosić Tomasza Golloba za wypadek, który spowodowałem podczas sobotniego Grand Prix Skandynawii, a który sprawił, że Tomasz w wyniku odniesionych kontuzji musiał przedwcześnie zakończyć swój sezon. Jestem bardzo zaniepokojony wiadomościami o stanie jego zdrowia i gorąco kibicuję mu w jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności. Tomasz to wspaniały żużlowiec i wzór do naśladowania, do którego umiejętności oraz sportowej klasy żywię ogromny szacunek. Nigdy nie miałem najmniejszego zamiaru wyrządzić swoją jazdą krzywdy jemu ani nikomu innemu, bo uważam, że nasze zdrowie jest zawsze najważniejsze i bardzo żałuję, że turniej w Sztokholmie potoczył się tak, a nie inaczej. W żużlu rywalizujemy ze sobą na zawodach, ale wszyscy jesteśmy kolegami i żaden z nas nie chce przyczynić się do urazu i przerwy w startach drugiego zawodnika. Mam nadzieję, że już wkrótce obaj spotkamy się na torze i będę mógł osobiście przeprosić Tomasza za to niefortunne wydarzenie".Więcej o:
Komentarze (9)
Woffinden przeprasza Golloba za wypadek: "Mam nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na torze"
Zaloguj się
 • g0sciu

  Oceniono 57 razy 49

  i to go odroznia od tego chama i prostaka nickiego pedersena

 • safelogica

  Oceniono 24 razy 22

  Taki sport. Tai sam poniósł gigantyczne szkody wskutek swojego błędu. Płakał z bólu w parkingu.
  Szkoda i jednego i drugiego. Ale taki jest speedway

 • podhor

  Oceniono 15 razy 5

  Przeprosiny bardzo fair, ale mozna było spokojnie w ierwszym swoim biegu zebrać ten 1 punkt i skończyć zawody z większą niż 10 liczbą punktów.
  Za dużo tych kontuzji w tym sezonie czoowych zawodników. Może warto zweryfikować system kar za niebezpieczną jazdę, wywożenie w bandę itp.

  A przy okazji: Działacze Unibax Toruń!!! za złamanie ducha sportowej rywalizacji, zawód tysięcy kibiców i widzów w całej Polsce degradacja do II ligi. Przegrama po walce napewno nagrodzona byłaby brawami na stojąco.

 • ezo-mir

  Oceniono 1 raz 1

  Cóż... niektórzy kibice powinni się uczyć od Woffindena.

 • adam_l27

  Oceniono 5 razy 1

  Tomek wielokrotnie tłumaczył, że wszystkiemu są winne głupie tłumiki, które opóźniają przyrost i spadek mocy w silniku. Tyle wypadków to właśnie skutek tych tłumików, żużlowcy tracą czasem kontrolę nad motocyklem, trudniej jest operować manetką gazu i wszyscy mają z tym kłopoty...

 • adam_l27

  Oceniono 12 razy -4

  Wszyscy kibice by chcieli zepchnąć Unibax do drugiej ligi a prawda jest taka, że to jedyny klub w którym zawodnicy są pewni swojej wypłaty. Degradacja Unibaxu wcale nie leży w ich interesie :)

  Zachowali się głupio, to fakt.

 • docent67

  Oceniono 57 razy -33

  Szkoda tylko ze wyeliminował T.Golloba z meczu na szczycie i jednocześnie pojawiły się informacje o rozmowach jakie prowadzi z Falubazem Zielona Góra na temat kontraktu. Dziwnym trafem przeciwnikiem drużyny T. Golloba w finale był.... Falubaz Zielona Góra. Dziwnym trafem w Sztokholmie był ... senator Dowhan związany z .....Falubazem Zielona Góra. Na wieść o wypadku T.Golloba senator nie potrafił ukryć zadowolenia z takiego obrotu sprawy.zadowolenia.
  Brawo Tai pięknie wyszło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX