MTB Bike Maraton: Triumf faworytów

Wyścigiem po malowniczej trasie prowadzącej m.in. przez Polanę Izerską, Izerską Halę i Polanę Jakuszycką zakończył się w Świeradowie cykl zawodów MTB Bike Maraton.
Finałowe zawody zgromadziły wszystkich liczących się w tegorocznym cyklu zawodników.

Klasyfikację Giga Open wygrał zgodnie z przewidywaniami Bogdan Czarnota (Kross Racing Team), który co roku dominuje w tej kategorii. W klasyfikacji Mega open kobiet zdecydowanie triumfowała wrocławianka Aleksandra Misterska (MTB Votum Team Wrocław).

Drużyna "Polska na Rowery", złożona z czytelników "Gazety", wywiozła ze Świeradowa wiele trofeów. W klasyfikacji Muszkieterów, w której do ogólnej punktacji liczą się punkty każdego zawodnika w myśl zasady "jeden za wszystkich - wszyscy za jednego", zajęła znakomite trzecie miejsce. Do rywalizacji w tej klasyfikacji przystąpiło 47 zespołów, ale wymóg udziału przynajmniej ośmiu zawodników w minimum pięciu wyścigach spełniło tylko 18 drużyn.

Sukcesy indywidualne naszego teamu to zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w kategorii Mega K5 Iwony Jankowskiej oraz drugie miejsce w Mega M6 kapitana Dariusza Krawczyka, którego podczas ostatniego maratonu zabrakło, bo przygotowywał się do startu w maratonie biegowym w Berlinie.

Drużynę "Polska na Rowery" wspomagają organizatorzy Bike Maratonu: firma XC Life (dystrybutor Enervitu) i sklep rowerowy Ducato przy ul. Hallera we Wrocławiu.