Pierwsza wygrana piłkarzy Miedzi Legnica w lidze. Pokonali Dolcan Ząbki

Piłkarze Miedzi odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2013/2014. Legniczanie pokonali w wyjazdowym meczu Dolcan Ząbki 4:1.
Legniczanie prowadzenie objęli już w 18. minucie meczu. Podanie Wojciecha Łobodzińskiego w pole karne skutecznie wykorzystał Mateusz Szczepaniak. Piłkarze Dolcanu do remisu doprowadzili dziesięć minut później. Po dwójkowej akcji Bartosza Wiśniewskiego i Dariusza Zjawińskiego bramkę zdobył ten ostatni. Tuż przed końcem pierwszej połowy legniczanie ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem skutecznością popisał się Zbigniew Zakrzewski. W drugiej części spotkania na bramki kibice musieli czekać aż do 90 minuty. Najpierw rzut karny wykorzystał Jakub Grzegorzewski, a wynik meczu ustalił mierzący 154 cm Marcin Garuch, który bramkarza drużyny z Ząbek pokonał strzałem głową.

Piłkarze Miedzi po dziesięciu kolejkach z dorobkiem ośmiu punktów zajmują 16. miejsce. Liderem na zapleczu ekstraklasy pozostaje GKS Bełchatów. W najbliższy piątek rywalem podopiecznych Adama Fedoruka będzie Kolejarz Stróże.

Dolcan Ząbki - Miedź Legnica 1:4 (1:2)

Bramki: Zjawiński (28) - Szczepaniak (18), Zakrzewski (44), Grzegorzewski (90 k), Garuch (90)

Żółte kartki: Świerblewski - Cierpka, Zasada, Bartoszewicz

Dolcan: Leszczyński - Długołęcki (69 Prejs), Klepczarek, Grzelak, Osoliński (75 Figiel), Jakubik, Matuszek, Piesio, Świerblewski (64 Tatara), Zjawiński, Wiśniewski.

Miedź: Ptak - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz (76 Kasperkiewicz), Cierpka, Łuszkiewicz (63 Garuch), Łobodziński, Szczepaniak, Zakrzewski (67 Grzegorzewski).