Sport.pl

Betard zatrzymał Woffindena i buduje dalej. Będą wzmocnienia?

Żużlowy Betard Sparta Wrocław rozpoczął budowę składu na przyszły sezon. Wrocławianie zatrzymali u siebie mistrza świata Taia Woffindena, chcą przedłużyć kontrakty z Tomaszem Jędrzejakiem, Troyem Batchelora i Zbigniewem Sucheckim, a ostrożnie myślą również o wzmocnieniach.
Zatrzymanie Woffindena to ogromny sukces wrocławskiego klubu. Anglik został przecież indywidualnym mistrzem świata na żużlu i na dobrą sprawę mógłby odejść do o wiele bogatszych ekip. Mimo to popularny "Tajski" wybrał pozostanie w Betardzie. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Tai wybrał nasz klub. Chcieliśmy rozpocząć budowę składu od lidera drużyny i to się nam udało - powiedziała przewodnicząca rady nadzorczej klubu Krystyna Kloc.

W wywiadzie dla portalu sportowefakty.pl Kloc mówiła także o chęci przedłużenia współpracy z Tomaszem Jędrzejakiem, Troyem Batchelorem i Zbigniewem Sucheckim, czyli zawodnikami, którzy byli w drużynie także w minionym sezonie. - Priorytety są oczywiste i takie same od początku. Na liście naszych pobożnych życzeń jest Troy. Chcemy, żeby we Wrocławiu startowali nadal kapitan Tomek Jędrzejak i Zbigniew Suchecki. Dwaj nasi juniorzy są z nami i to sprawa oczywista. Będziemy się zastanawiać, czy konieczne są jakieś wzmocnienia, i poszukiwać jednego zawodnika.

Nad skompletowaniem drużyny od strony sportowej pracuje menedżer Piotr Baron, który przedstawił już listę kandydatów do wzmocnienia zespołu. Działacze chcą natomiast, by budżet klubu był jak największy. Z żużlowym klubem z Wrocławia pozostanie sponsor tytularny - firma Betard, w kolejnym roku wsparcia udzielą mu również prawdopodobnie władze Wrocławia. Kloc rozmawia również z innymi firmami, które mogłyby się zaangażować we wspierane "czarnego sportu" we Wrocławiu.

Więcej o:
Komentarze (1)
Betard zatrzymał Woffindena i buduje dalej. Będą wzmocnienia?
Zaloguj się
  • wroclawianin93speedway

    Oceniono 4 razy 4

    Mam taki apel do WTS-u. Mistrzostwo Taia to złote jajo. Nie ma i długo nie będzie lepszego wydarzenia, które może posłuzyc do poromocji żuzla we Wrocławiu i powrotu, tak upragnionej przez Krystynę, frekwencji na Olimpico. Nie wykorzystanie tego będzie wyborem, którego będzie się zalowac już do końca. Cos jak zniszczenie archiwum Sparty czy zaniechanie prze Rusko budowy własnego stadionu. Trzeba mieć świadomość tego, że będzie to kosztowac więcej niż zazwyczaj (dużo więcej), ale nie można zrezygnować z rozpropagowania mistrzostwa Taia we Wrocławiu. Są bilbordy, są sponsorzy, jest WTS, Sparta. Wszyscy powinni się złożyć i zareklamować żużel tej zimy na bilbordach, przy okazji reklamując swoją firmę. Ludzie zuzla nie możecie być tak slepi, żeby nie zauważyć, że nie wykorzystanie do granic możliwości mistrzostwa Woffindena będzie niewybaczalne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX