Betard zatrzymał Woffindena i buduje dalej. Będą wzmocnienia?

Żużlowy Betard Sparta Wrocław rozpoczął budowę składu na przyszły sezon. Wrocławianie zatrzymali u siebie mistrza świata Taia Woffindena, chcą przedłużyć kontrakty z Tomaszem Jędrzejakiem, Troyem Batchelora i Zbigniewem Sucheckim, a ostrożnie myślą również o wzmocnieniach.
Zatrzymanie Woffindena to ogromny sukces wrocławskiego klubu. Anglik został przecież indywidualnym mistrzem świata na żużlu i na dobrą sprawę mógłby odejść do o wiele bogatszych ekip. Mimo to popularny "Tajski" wybrał pozostanie w Betardzie. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Tai wybrał nasz klub. Chcieliśmy rozpocząć budowę składu od lidera drużyny i to się nam udało - powiedziała przewodnicząca rady nadzorczej klubu Krystyna Kloc.

W wywiadzie dla portalu sportowefakty.pl Kloc mówiła także o chęci przedłużenia współpracy z Tomaszem Jędrzejakiem, Troyem Batchelorem i Zbigniewem Sucheckim, czyli zawodnikami, którzy byli w drużynie także w minionym sezonie. - Priorytety są oczywiste i takie same od początku. Na liście naszych pobożnych życzeń jest Troy. Chcemy, żeby we Wrocławiu startowali nadal kapitan Tomek Jędrzejak i Zbigniew Suchecki. Dwaj nasi juniorzy są z nami i to sprawa oczywista. Będziemy się zastanawiać, czy konieczne są jakieś wzmocnienia, i poszukiwać jednego zawodnika.

Nad skompletowaniem drużyny od strony sportowej pracuje menedżer Piotr Baron, który przedstawił już listę kandydatów do wzmocnienia zespołu. Działacze chcą natomiast, by budżet klubu był jak największy. Z żużlowym klubem z Wrocławia pozostanie sponsor tytularny - firma Betard, w kolejnym roku wsparcia udzielą mu również prawdopodobnie władze Wrocławia. Kloc rozmawia również z innymi firmami, które mogłyby się zaangażować we wspierane "czarnego sportu" we Wrocławiu.