MŚ w podnoszeniu ciężarów we Wrocławiu. Komplet widzów podczas występu Adriana Zielińskiego?

Wszystko wskazuje, że komplet kibiców zobaczy dzisiejszą walkę Adriana Zielińskiego o złoty medal w kategorii 85 kg podczas odbywających się we Wrocławiu mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów.
W sprzedaży nie ma już biletów na dzisiejszy finał mężczyzn w kategorii 85 kg. Polskę w tej grupie będzie reprezentował ubiegłoroczny złoty medalista igrzysk olimpijskich Adrian Zieliński. Zawodnik Tarpana Mrocza jest jednym z największych faworytów w tej grupie.

Jego najpoważniejszym rywalem będzie niewątpliwie Rosjanin Apti Auchadow, którego w Londynie Zieliński wyprzedził po olimpijskie złoto dzięki wadze ciała.

- Jak jestem przygotowany, okaże się na pomoście. Medali nie lubię obiecywać. Wiem, że zrobiłem wszystko, aby być w optymalnej dyspozycji. Zdrowie dopisuje, forma chyba też. Trener we mnie wierzy... To będzie mój ostatni występ w tej kategorii wagowej, po mistrzostwach przejdę do wyższej, gdyż sztuczne utrzymywanie limitu wagi do 85 kg już mnie męczy. Warto byłoby, odchodząc z kategorii 85 kg, pokusić się o medal - mówił Zieliński.

Zawodnik zapowiedział już, że po mistrzostwach we Wrocławiu przechodzi do kategorii 94 kg.

Rywalizacja w grupie 85 kg rozpocznie się dzisiaj o godz. 17. Relacja na żywo na Sport.pl.