Miedź wciąż na fali: Ekipa z Legnicy wygrała na boisku wicelidera

W meczu 14. kolejki I ligi piłkarskiej Miedź pokonała w Grudziądzu wicelidera tabeli 2:0. Bramki strzelili: Zbigniew Zakrzewski i Adrian Cierpka.
W pierwszej połowie bliżej zdobycia bramki byli legniczanie. Jak opisuje oficjalna strona internetowa Miedzi, już w 4. min Adrian Łuszkiewicz strzelił z rzutu wolnego tuż nad bramką gospodarzy. W 6. min ten sam zawodnik dogrywał z lewego skrzydła w pole karne gospodarzy, Mateusz Szczepaniak strzelił głową, ale piłka trafiła tylko w spojenie słupka z poprzeczką.

Z kolei w 15. min z lewej strony w pole karne Olimpii centrował Mariusz Zasada, akcję z drugiej strony zamykał Wojciech Łobodziński, który uderzył z woleja, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę i wyszła poza boisko.

W drugiej połowie Miedź zaczęła wreszcie trafiać do siatki. W 57. min faulowany przed polem karnym gospodarzy był Madejski. Sam poszkodowany zagrał piłkę w pole karne, a Zakrzewski wpakował ją do siatki.

W 66. min Miedź prowadziła już 2:0, a tym razem w rolę egzekutora wcielił się Adrian Cierpka . W końcówce meczu gospodarze kilka razy groźnie zaatakowali, ale też Miedź mądrze się broniła i ostatecznie pokonała wicelidera tabeli 2:0.

Miedź przed niedzielnymi meczami awansowała już na 8. miejsce w tabeli. A jeszcze całkiem niedawno była ostatnia....

OLIMPIA GRUDZIĄDZ - MIEDŹ LEGNICA 0:2 (0:0)

Bramki: Zakrzewski (57.), Cierpka (66.). Żółte kartki: Pisarczyk oraz Łuszkiewicz, Midzierski, Wołczek, Grzegorzewski. Sędziuje: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

OLIMPIA: Fabiniak - Woźniak, Piter-Bućko, Łabędzki, Staniek (67. Gawęcki), Pisarczuk, Kłus, Rogalski (75. Ruszkul), Frańczak (67. Szczot), Smoliński, Cieśliński.

MIEDŹ: Ptak - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Cierpka, Łuszkiewicz (46. Madejski), Łobodziński, Szczepaniak (76. Kasperkiewicz), Zakrzewski (69. Grzegorzewski).