Piłkarze Miedzi nadal w świetnej formie: Legniczanie pewnie pokonali Termalicę

W I lidze piłkarskiej Miedź Legnica wygrała z Termalicą 2:0
Miedź Legnica nadal w świetnej formie. W 15. kolejce legniczanie pokonali Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 2:0. Bramki zdobyli Mateusz Szczepaniak i Adrian Łuszkiewicz.

W pierwszej połowie przewaga Miedzi nie podlegała dyskusji. Jak opisuje oficjalna strona internetowa klubu, legniczanie kilka razy zagrozili bramce Grzegorza Kasprzika. Swoje okazje mieli m.in. Zakrzewski, Szczepaniak i Wołczek. Ten ostatni w doskonałej sytuacji głową uderzył tuż nad bramką. Wreszcie bramka dla Miedzi padła w 37. min, gdy Mateusz Szczepaniak strzałem głową pokonał golkipera Termaliki.

W drugiej połowie Termalica śmielej zaatakowała, ale nadziała się na groźne kontry Miedzi. Po jednej z takich szybkich akcji obrońcę minął Szczepaniak, w polu karnym zagrał ostro wzdłuż bramki, a nadbiegający Adrian Łuszkiewicz potężnym strzałem pod poprzeczkę z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie. Miedź miała jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku, ale już żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Strzały Zakrzewskiego, Garucha i Grzegorzewskiego bronił Kasprzik.

- Cieszymy się z kolejnej wygranej, choć uważam, że 2:0 to najniższy wymiar kary - ocenił po meczu trener Adam Fedoruk.

Miedź - Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)

Bramki: Szczepaniak (37), Łuszkiewicz (61

Miedź: Ptak - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Cierpka, Bartoszewicz, Łuszkiewicz (63 Madejski), Łobodziński, Szczepaniak (75 Garuch), Zakrzewski (83 Grzegorzewski).

Termalica: Kasprzik - Piątek, Kopacz, Pielorz, Jarecki, Sołdecki, Horvath (85 Shulmeister), Kiełb (70 Piekarski), Rybski, Drozdowicz, Kujawa (67 Biskup).