Panthers Wrocław kompletują sztab szkoleniowy

Do Motta Gaymona, który został niedawno ogłoszony jako główny trener Panthers Wrocław, dołączyli dwaj kolejni doświadczeni szkoleniowcy - Aaron Brown i Mark Philmore, których zadaniem będzie stworzenie z ofensywy ?Panter? maszyny do zdobywania punktów.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Obaj znają Wrocław bardzo dobrze. Brown był zawodnikiem i członkiem sztabu trenerskiego Devils Wrocław w sezonie 2010, kiedy "Diabły" sięgnęły po mistrzostwo Polski. Philmore z kolei ma już w kolekcji dwa złote medale wywalczone z The Crew oraz Giants Wrocław w sezonach 2011 i 2013.

- Budując nasz sztab trenerski, bardzo zależało nam na osobach, które będą przede wszystkim ze sobą doskonale współpracować i dobrze rozumieć się z zawodnikami, więc kiedy pojawiła się możliwość zakontraktowania Aarona i Marka, długo się nie wahaliśmy. Obaj udowodnili już we Wrocławiu, co potrafią, i to będąc równocześnie trenerami i zawodnikami, teraz będą mogli skupić się wyłącznie na aspekcie trenerskim, co da naszej ofensywie na pewno nową jakość - mówi Patrycja Moczulska, prezes zarządu Panthers Wrocław.

Obaj trenerzy bardzo dobrze znają się z Mottem Gaymonem. Philmore zdobył z nim w tym roku mistrzostwo kraju. Brown natomiast jest dobrym znajomym głównego trenera Panthers. Obaj nie ukrywają, że ich marzeniem była wspólna praca.

- Nasz sztab trenerski składa się z tytanów pracy. Ci ludzie żyją futbolem amerykańskim od siódmego-ósmego roku życia. Po raz pierwszy we Wrocławiu pojawi się aż trzech trenerów, w tym dwóch ofensywnych. Atak jest w futbolu bardzo wymagającą formacją i jeśli chcemy zrealizować nasz plan przygotowań do gry w Europie, już teraz pora na nową jakość pracy - tłumaczy Jakub Głogowski, menedżer Panthers.

Poza obowiązkami związanymi z prowadzeniem pierwszej drużyny "Panter" obaj trenerzy będą także aktywnie uczestniczyć w szkoleniu pozostałych zespołów, które są w strukturach klubu. Dotyczy to przede wszystkim Marka Philmore'a, który został także wybrany na szkoleniowca drużyny Panthers B, która ma wystąpić w rozgrywkach PLFA2.

Na tym nie koniec wzmocnień wrocławskiej drużyny przed sezonem 2014. Do sztabu trenerskiego klubu dołączy również polski trener, którego nazwisko poznamy niebawem, oraz amerykańscy zawodnicy, którzy wzmocnią formację ataku i obrony.

Panthers, które powstały w wyniku połączenia dwóch wrocławskich drużyn - Giants i Devils, w sezonie 2014 zagrają w Toplidze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego wraz z pięcioma innymi czołowymi klubami. Rozgrywki rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>