Wielkie zanteresowanie debiutem Adama Nawałki: Komplet widzów obejrzy mecz Polska - Słowacja we Wrocławiu

Towarzyski mecz piłkarski Polska - Słowacja we Wrocławiu obejrzy komplet - 42 tys. widzów. Dziś obydwie reprezentacje będą trenować na Stadionie Miejskim.
Jutrzejszy pojedynek na Stadionie Miejskim we Wrocławiu będzie debiutem nowego selekcjonera Adama Nawałki. Kilkanaście dni temu zastąpił on Waldemara Fornalika, zwolnionego po przegranych eliminacjach do finałów mistrzostw świata w Brazylii.

Debiut drużyny prowadzonej przez Nawałkę wzbudza ogromne zainteresowanie fanów futbolu. Bilety na spotkanie sprzedają się wyśmienicie. Wczoraj po południu do kupienia pozostało zaledwie około tysiąca wejściówek, głównie w sektorach o najsłabszej widoczności. W efekcie na widowni zasiądzie 42 tys. kibiców.

- To daje do myślenia - tak informacje o doskonale sprzedajacych się biletach skomentował wczoraj na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Na początku tygodnia federacja słowacka zrezygnowała z puli biletów dla swoich fanów, gdyż mecz nie wywołał zainteresowania w tym kraju. Dlatego PZPN przeznaczył do sprzedaży około 3,5 tys. wejściówek na sektor, gdzie pierwotnie mieli siedzieć widzowie ze Słowacji.

Znamienne, że sparingowy mecz z niezbyt silną reprezentacją Słowacji obejrzy na wrocławskim stadionie więcej widzów, niż ubiegłoroczny towarzyski pojedynek Brazylia - Japonia (30 tys.) czy mecz Polska - Mołdawia (26 tys.) w eliminacjach do mistrzostw świata w Brazylii.

Polacy przyjadą do Wrocławia dziś z Grodziska Wielkopolskiego, gdzie trenują na zgrupowaniu. Zamieszkają w hotelu Radisson. O godzinie 18 nasza reprezentacja przeprowadzi trening na Stadionie Miejskim. Trening jest zamknięty dla widzów.

Również dziś pojawią się we Wrocławiu Słowacy, którzy nocować będą w hotelu Plaza. Swój trening na stadionie przeprowadzą po Polakach. Największymi gwiazdami reprezentacji rywali są: ofensywny skrzydłowy Marek Hamsik z SSC Napoli oraz obrońca Martin Skrtel z Liverpool FC.

W kadrze powołanej przez selekcjonera Adama Nawałkę jest jeden piłkarz Śląska - pomocnik Tomasz Hołota. Powołania otrzymali również zawodnicy, którzy jeszcze niedawno występowali w Śląsku: Waldemar Sobota, Piotr Ćwielong, Marcin Kowalczyk oraz Piotr Celeban.

Mecz Polska - Słowacja rozpocznie się w piątek o godz. 20.45. We wtorek Polacy w Poznaniu zagrają kolejny mecz towarzyski - ich rywalem będzie Irlandia.