Zimowe plany Miedzi Legnica: zgrupowanie w Turcji, sparing z Lechem Poznań

Piłkarze Miedzi Legnica do drugiej części sezonu na zapleczu ekstraklasy będą przygotowywali się na zgrupowaniu w Turcji.
Podopieczni Adama Fedoruka do treningów wrócą 14 stycznia. Jednym z etapów przygotowań legniczan będzie zgrupowanie w Turcji. Piłkarze Miedzi zmierzą się również w meczu kontrolnym z ich niedawnym rywalem w rozgrywkach Pucharu Polski - Lechem Poznań. Spotkanie z zespołem "Kolejorza" odbędzie się najprawdopodobniej w Jarocinie. Pozostały plany sparingowe zostaną ogłoszone w najbliższy czwartek.

W legnickim klubie trwają również prace nad nowymi transferami. Na ostatnich tegorocznych zajęciach Miedzi pojawili się m.in. piłkarze z drużyn juniorskich: Łukasz Chodyga, Maciej Pilarowski, Damian Ciunowicz, Adrian Wójcik i Bartosz Światły. Sprawdzani byli również 18-latek z Puszczy Niepołomice Tomasz Wojciechowski i 20-letni napastnik z Polonii Środa Śląska Dominik Mucha.

- W każdej drużynie od czasu do czasu potrzebny jest może nie wstrząs, ale świeża krew. Dlatego będziemy chcieli dokonać jednego, może dwóch transferów, które wzmocnią tę drużynę. Cały czas analizujemy minioną rundę i wiemy, co chcemy osiągnąć - mówi dla "Słowa Sportowego" trener Miedzi Adam Fedoruk.

Kolejne ligowe spotkanie legniczanie rozegrają dopiero 8 marca. Ich rywalem będzie Flota Świnoujście.

Więcej o: