Wrocławskie święto siatkówki w Hali Stulecia

W środę we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się ?Wrocławskie święto siatkówki?, impreza dla przedszkolaków i uczniów szkół. Uczestnicy wezmą udział w licznych konkursach i zawodach sportowych. Nagrody najlepszym uczestnikom wręczą m.in. siatkarki Impelu Wrocław
"Wrocławskie święto siatkówki" to przedsięwzięcie promujące przyszłoroczne mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn, które rozgrywane będą w Polsce. Areną części spotkań będzie Hala Stulecia we Wrocławiu.

Uczestnicy święta siatkówki będą się mogli zapoznać m.in. z organizacją mistrzostw, a przede wszystkim z ideą imprezy, która odbędzie się w 2014 r.

Wrocławskie święto siatkówki rozpocznie się w środę 4 grudnia o godz. 9 zawodami pod hasłem "Turniej Volleymania" dla szkół podstawowych. O miano najlepszej powalczy 27 drużyn. Dla przedszkolaków przewidziano dwugodzinne zajęcia, w których najmłodsi będą mogli wziąć udział w wyścigach rzędów, malowaniu twarzy czy w grze rzucanej przez minisiatkę.

O godz. 12 odbędzie się oficjalne otwarcie "Wrocławskiego święta siatkówki". Natomiast o godz. 12.50 rozpocznie się turniej dla gimnazjalistów. O zwycięstwo powalczy osiem zespołów. Co ciekawe, każde z gimnazjów zostało przypisane do jednego z ośmiu krajów, które już zapewniły sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach. Tym samym o mistrzostwo podczas "Wrocławskiego święta siatkówki" rywalizować będą np. Gimnazjum nr 5, reprezentujące Polskę, czy Gimnazjum nr 13, grające w brazylijskich barwach.

Poza konkursami i zawodami sportowymi przewidziano mnóstwo atrakcji zarówno dla uczestników, jak i kibiców, którzy zgromadzą się tego dnia we wrocławskim obiekcie. Odbędzie się m.in. zabawa "Wiem, gram, kibicuję", polegająca na zdobywaniu punktów w 20 stacjach, na każdej z nich trzeba będzie wykonać zadanie.

Kibice będą mogli również wziąć udział w konkursie wiedzy o siatkówce. Każdą szkołę gimnazjalną będzie reprezentowała czteroosobowa drużyna.

Tego dnia w Hali Stulecia stanie również specjalnie przygotowana Strefa Impel + Fundacja, w której będzie można zrobić zdjęcie z siatkarkami wrocławskiej drużyny.

Harmonogram imprezy:

godz. 9-12 - yawody dla szkół podstawowych "Turniej Volleymania"

godz. 10-12 - zabawy dla przedszkolaków w wyznaczonej strefie

godz. 12-12.30 - oficjalnie otwarcie, przywitanie gości, odsłonięcie zegara

godz. 12.30-12.35 - wspólne odbijanie piłek do siatkówki przez 400-500 osób

godz. 12.40-12.50 - pokaz specjalny wideomappingu

godz. 12.50-15 - rozegranie turnieju dla gimnazjów

godz. 15-15.30 - nagrodzenie szkół gimnazjalnych, zamknięcie imprezy

Dodatkowy plan:

godz. 10-10.10 - zumba na środku sali dla wszystkich (przed meczem finałowym turnieju dla szkół podstawowych)

godz. 12.50-13 - nagrodzenie szkół podstawowych

godz. 13-13.15 - nagrodzenie zwycięzców konkursów dodatkowych

godz. 13-14 - konkurs wiedzy dla kibiców (gimnazjum)

ok. godz. 14 - konkurs zagrywki dla szkół gimnazjalnych