Betard Sparta Wrocław odkrył karty. W składzie Woffinden, Janowski, Pavlić...

Powracający po dwuletniej przerwie do Wrocławia Maciej Janowski oraz Jurica Pavlić - to dwaj nowi zawodnicy Betardu Sparty. Wrocławski klub zaprezentował skład na przyszły sezon, który na papierze wygląda bardzo ciekawie i daje nadzieję na to, że w przyszłym roku podopieczni Piotra Barona powalczą o coś więcej niż tylko utrzymanie
Polub u nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

O poprzednim sezonie we Wrocławiu wszyscy chcą jak najszybciej zapomnieć. "Spartanie" do samego końca drżeli o ligowy byt. Zapewnili go sobie dopiero w ostatnim meczu ze Startem Gniezno. Radość na Stadionie Olimpijskim była tak ogromna, jak po wywalczeniu mistrzowskiego tytułu. Nic dziwnego, ewentualny spadek do I ligi byłby tragedią dla tej dyscypliny we Wrocławiu, która w mieście musi walczyć o popularność z piłką nożną, siatkówką i koszykówką na najwyższym poziomie.

Wszystko wskazuje na to, że dla Betardu Sparty nadchodzą powoli lepsze czasy, a kibice i zawodnicy nie będą przeżywali już takiego horroru jak w poprzednich rozgrywkach. Zniesienie KSM-u [kalkulowanej średniej meczowej - przyp. red.] oraz wprowadzenie limitów płac dla żużlowców [maksymalnie 200 tys. zł za podpis na kontrakcie oraz 4,5 tys. zł za jeden zdobyty punkt - przyp. red.] sprawiły, że w stolicy Dolnego Śląska udało się zbudować bardzo ciekawą drużynę, która z pewnością niejednej ekipie w lidze napsuje sporo krwi i na koniec może pokusić się o niespodziankę.

Niemal od razu po zakończeniu sezonu klub podjął rozmowy ze swoją największą gwiazdą - Taiem Woffindenem, czyli aktualnym indywidualnym mistrzem świata. Anglik od początku deklarował, że chce zostać we Wrocławiu na kolejny sezon, dlatego obie strony szybko doszły do porozumienia i parafowały podpisy pod nową umową.

- Nie było potrzeby po udanym dla mnie sezonie zmieniać coś na siłę. Czuję się tutaj wspaniale i chciałbym jeździć w tym klubie jak najdłużej - podkreślił Woffinden.

Betard utrzymał praktycznie cały skład z poprzedniego sezonu. Wrocławscy kibice w barwach swojej drużyny ponownie zobaczą kapitana zespołu Tomasza Jędrzejaka, a także Troya Batchelora, Zbigniewa Sucheckiego, Patryka Malitowskiego, Mike'a Trzensioka i Patryka Dolnego.

- Mam nadzieję, że przed nami udany sezon i będziemy walczyli o wysokie cele. Nie chciałbym składać żadnych deklaracji, bo jest na to za wcześnie, ale jestem przekonany, że świetny sztab szkoleniowy i atmosfera w zespole sprawią, że będziemy wygrywać jak najwięcej spotkań - powiedział Jędrzejak.

Po dwóch latach przerwy do Betardu Sparty wraca jego wychowanek - Maciej Janowski, który ostatnio jeździł w Unii Tarnów. Czas spędzony poza Wrocławiem był dla niego bardzo udany. Były mistrz świata juniorów oraz triumfator drużynowego Pucharu Świata z "Jaskółkami" zdobył złoty i brązowy medal mistrzostw Polski. O jego powrocie w rodzinne strony mówiło się już od dłuższego czasu.

- Bardzo tęskniłem za Wrocławiem i klubem, któremu cały czas mocno kibicowałem i śledziłem jego wyniki. Właśnie dlatego tym bardziej cieszę się z mojego powrotu. Mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy sukces. Mamy bardzo dobry zespół z wieloma walecznymi zawodnikami, co z optymizmem pozwala patrzeć w przyszłość. Już nie mogę doczekać się kolejnego sezonu - przyznał popularny "Magic".

Nową twarzą w Betardzie jest Jurica Pavlić, znany fanom speedwaya z występów w Unii Leszno i Marmie Rzeszów. 24-letni Chorwat jest niezwykle ambitnym i walecznym zawodnikiem. W poprzednim sezonie ze średnią biegową - 1,524 pkt, był czwartym najlepiej punktującym zawodnikiem Marmy.

Menedżer Betardu Sparty Piotr Baron nie chciał wypowiadać się na temat celów drużyny. Zapytany o to, czy będzie w stanie włączyć się do walki o play-off, a nawet medale, odpowiedział: - Mogę zagwarantować, że damy z siebie wszystko. Skład, który udało nam się zbudować, chodził mi po głowie już od dłuższego czasu. Dzięki prezes Krystynie Kloc udało nam się utrzymać trzon zespołu i jeszcze dodatkowo go wzmocnić. Mamy naprawdę bardzo fajną grupę zawodników. W najbliższy wtorek rozpoczynamy przygotowania do sezonu, w których będzie uczestniczyła większość zawodników. Jestem przekonany, że od samego początku nie zabraknie im zaangażowania.

Skład Betardu Sparty Wrocław na sezon 2014:

Mike Trzensiok, Patryk Malitowski, Patryk Dolny, Zbigniew Suchecki, Jurica Pavlić, Tomasz Jędrzejak, Troy Batchelor, Maciej Janowski, Tai Woffinden