Piłkarze Miedzi Legnica zagrają w turnieju Amber Cup 2013

Piłkarze Miedzi po zimowych urlopach powoli szykują się do przygotowań do rundy rewanżowej.
Kilkunastu z nich rozpocznie okres przygotowawczy znacznie wcześniej. Dziś legniczanie wezmą udział w turnieju towarzyskim Amber Cup 2013, który zostanie rozegrany w Słupsku.

Legniczanie będą jedną z siedmiu rozstawionych drużyn. Miedź wystąpi obok takich firm jak Lechia Gdańsk, Chojniczanka Chojnice, Gryf Słupsk, Baltika Kaliningrad (1 liga rosyjska) oraz zespołowi Fabryki Futbolu, gdzie zagrają znani piłkarze oraz reprezentanci Polski. Stawkę uzupełni zwycięzca eliminacji, które odbyły się w sobotę.

- Mimo formuły turnieju i przeciwników z wysokiej półki jedziemy do Słupska po zwycięstwo. W naszym składzie brakuje kilku podstawowych piłkarzy, ale nie wszystkim udało się wyleczyć urazy. Mimo to, mamy bardzo dobry zespół złożony z piłkarzy, którzy nie mogli się doczekać już kopania piłki oraz tych, którzy zdecydowali się na szybsze powroty z urlopów - mówi men4dżer Mariusz Mowlik.

W Słupsku zagrają: Robert Winogrodzki, Dominik Budzyński, Daniel Tanżyna, Adrian Wożniczka, Adrian Łuszkiewicz, Zbigniew Zakrzewski, Dawid Grittner, Mateusz Zatwarnicki, Adrian Cierpka, Jakub Księzniakiewicz i Mariusz Molik.

Gwiazdą tegorocznych rozgrywek będzie Adrian Mierzejewski.