Wałbrzyszanin Maciej Szczepaniak pilotem Roberta Kubicy

Pochodzący z Wałbrzycha Maciej Szczepaniak będzie pilotem Roberta Kubicy w całym cyklu rajdowych mistrzostw świata WRC w 2014 roku. Taką informację podała oficjalna strona internetowa Kubicy
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

"Maciej Szczepaniak dołączył do RK M-Sport World Rally Team i w sezonie 2014 będzie pilotem Roberta Kubicy" - tak brzmi oficjalny komunikat zamieszczony na facebookowym fanpage'u byłego kierowcy Formuły 1.

O tym, że Szczepaniak zasiądzie na prawym fotelu w Fordzie Fiesta RS WRC w sezonie 2014, mówiło się już w końcówce poprzedniego sezonu, po tym jak ze wspólnych startów z krakowskim kierowcą zrezygnował Maciej Baran.

Szczepaniak i Kubica wystartowali razem w miniony weekend w Rajdzie Janner w Austrii, będącym pierwszą rundą rajdowych mistrzostw ERC (dawne mistrzostwa Europy - przyp. red.). Polska załoga mimo że nie miała wcześniej zbyt wielu okazji do wspólnych treningów, spisała się znakomicie, triumfując na asfaltowych odcinkach specjalnych w okolicach Freistadtu.

39-letni Szczepaniak mieszkający we Wrocławiu jest niezwykle doświadczonym pilotem, choć swoją karierę w rajdach zaczynał jako kierowca. Na swoim koncie ma ponad 60 startów w mistrzostwach świata. Zadebiutował w nich w 1999 roku w Rajdzie San Remo.

Jeździł z czołowymi polskimi kierowcami: Tomaszem Kucharem (1999-2003), Januszem Kuligiem (2003), Leszkiem Kuzajem (2004-2006) i ostatnio Michałem Kościuszko (2007-2013). W sezonie 2002 Szczepaniak i Kuchar byli pierwszą polską załogą w fabrycznym zespole Hyundaia w cyklu WRC. Wałbrzyszanin ma na koncie trzy tytuły mistrza Polski wywalczone z Kuzajem w barwach Subaru Poland. W sezonie 2009 razem z Michałem Kościuszko sięgnął po wicemistrzowski tytuł w mistrzostwach świata w klasyfikacji Junior WRC. Dwa lata później zdobyli tytuł pierwszego wicemistrza świata w klasyfikacji aut produkcyjnych - PWRC.

Wrocław.Sport.pl ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>