PŚ w biegach narciarskich. Zawodnicy zadowoleni z trasy w Jakuszycach

Biegacze, którzy w sobotę i niedzielę będą rywalizować w zawodach Pucharu Świata na Polanie Jakuszyckiej, wczoraj po raz pierwszy mieli okazję zapoznać się z trasą. Mimo że do ostatnich chwil trwało dośnieżanie tras, są one przygotowane na niezłym poziomie
Jeszcze kilka tygodni temu zawody na Polanie Jakuszyckiej były zagrożone. Zima spłatała organizatorom figla i śniegiem sypnęło dopiero w tygodniu poprzedzającym zawody. Od poniedziałku kilkudziesięciu wolontariuszy łopatami zaśnieżało trasy śniegiem, który zwożono ciężarówkami z lasu. Prace nad ich ulepszaniem trwały w piątek do późnych godzin nocnych.

Po pierwszych testach opinie zawodników były zaskakująco dobre. Pozytywnie przygotowania trasy ocenił kierownik zawodów Czech Petr Mach, a komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin przyznał, że wszystko jest pod kontrolą. - Pomimo niesprzyjającej aury dysponujemy wystarczająca ilością śniegu, aby zapewnić optymalne warunki do rywalizacji - przyznał Serafin.

Od godz. 10 na Polanie Jakuszyckiej trwają oficjalne treningi przed zawodami w sprincie techniką dowolną. Eliminacje do nich rozpoczną się o godz. 12.15. Ćwierćfinały odbędą się dwie godziny później.