PŚ w biegach narciarskich. Trzy Polki w ćwierćfinale sprintu

Trzy Polki awansowały do ćwierćfinałów sprintu stylem dowolnym w rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej zawodach Pucharu Świata. Sylwia Jaśkowiec była druga, Justyna Kowalczyk - 12., a Agnieszka Szymańczak - 28. Najlepszy czas w eliminacjach osiągnęła Włoszka Greta Laurent. Początek ćwierćfinałów o godz. 14.15.
Sprinty nigdy nie były mocną stroną Kowalczyk. Sama zawodniczka przyznaje, że tej konkurencji nie lubi. Odległa pozycja w eliminacjach i blisko pięć sekund straty do zwyciężczyni nie są więc specjalnym zaskoczeniem. Pozytywnie zaskoczyła natomiast Jaśkowiec, która zakwalifikowała się do ćwierćfinałów z drugim czasem, ze stratą ledwie 0,16 sekundy do Laurent. Jedna z faworytek do zwycięstwa w sprincie, Amerykanka Kikkan Randall zajęła w kwalifikacjach dziesiąte miejsce.

Kowalczyk o półfinał powalczy z Jaśkowiec, a także Francuzką Marion Buillet, Niemką Stefanie Boehler, Amerykanką Elizabeth Stephen oraz Rosjanką Anastasią Dotsenko.

Wśród mężczyzn najlepszy czas w eliminacjach wykręcił Włoch Federico Pellegrino, który drugiego na mecie Amerykanina Andrew Newella wyprzedził o 0,28 sekundy. Trzeci ze stratą 0,38 sekundy był Alexei Petuhokov. Najlepszy z Polaków Maciej Staręga przebrnął przez eliminacje z 13. czasem.