Brazylijski napastnik Daniel Bueno może zagrać w Miedzi Legnica

30-letni Brazylijczyk Daniel Bueno przyjechał na testy do Miedzi.
Napastnik ma za sobą występy w ligach brazylijskiej, japońskiej, czeskiej i maltańskiej, skąd - jako wicekról strzelców - trafił w sezonie 2009/2010 do Odry Wodzisław Śląski. W sezonie 2012/2013 dla maltańskiej drużyny Tarxien Rainbows FC zdobył 20 bramek w 31 meczach.

Daniel Mariano Bueno ma 184 cm wzrostu, waży 80 kg i występuje na pozycji napastnika. Karierę rozpoczął w brazylijskim Atletico Sorocaba, ale później występował także w Japonii (Omiya Ardija), Czechach (Sigma Ołomuniec) i na Malcie (Tarxien Rainbows FC). Najlepiej radził sobie właśnie w tym ostatnim zespole, dla którego w sezonie 2008/2009 strzelił 23 bramki w 23 meczach, co dało mu tytuł wicekróla strzelców ligi maltańskiej.

W kolejnym sezonie trafił do Odry Wodzisław i w polskiej Ekstraklasie zdobył 6 goli w 25 meczach. Strzelał bramki w meczach przeciwko Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, Śląskowi Wrocław, Wiśle Kraków i Piastowi Gliwice. W tamtej drużynie występowali wówczas także obecni zawodnicy Miedzi - Jakub Grzegorzewski (9 meczów, 0 bramek) i Daniel Tanżyna (1 mecz). Odra była jednak jedną z najsłabszych ekip w lidze, nastawionych głównie na defensywę i ostatecznie spadła z Ekstraklasy, a Bueno opuścił klub z powodu zaległości finansowych wobec niego. Na kolejne trzy sezony Brazylijczyk trafił po raz kolejny do maltańskiego Tarxien Rainbows FC, gdzie - podobnie jak wcześniej - imponował skutecznością i zdobył w tym czasie w sumie aż 42 bramki, z czego 20 w minionym sezonie. Kibice na Malcie nazywali skutecznego napastnika "Bum-bum Bueno". Obecny sezon Brazylijczyk rozpoczął w irackim Zakho FC.

Więcej o: