Sport.pl

Siatkarskie M¦ 2014. Znamy terminy meczów Polaków we Wrocławiu

Michał Karbowiak
29.01.2014 , aktualizacja: 29.01.2014 10:54
A A A
Polscy kibice zdominuj± mistrzostwa ¶wiata

Polscy kibice zdominuj± mistrzostwa ¶wiata (Fot. Maciej Swierczynski / AG)

Pierwszy mecz Polaków podczas siatkarskich mistrzostw ¶wiata we Wrocławiu zostanie rozegrany we wtorek 2 wrze¶nia. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Australia.
Po losowaniu grup M¦ 2014 wiadomo, że reprezentacja Polski zmierzy się w grupie A z Serbi±, Argentyn±, Wenezuel±, Australi± i trzeci± drużyn± Afryki. Wiadomo również, że nasi siatkarze spotkanie otwarcia turnieju rozegraj± na Stadionie Narodowym w Warszawie 30 sierpnia, a ich przeciwnikiem będ± Serbowie.

Na cztery kolejne mecze podopieczni trenera Stephana Antigi przyjad± do Wrocławia. W Hali Stulecia Polacy zagraj± odpowiednio: 2 wrze¶nia (wtorek) z Australi±, 4 wrze¶nia (czwartek) z Wenezuel±, 6 wrze¶nia (sobota) z trzeci± drużyn± Afryki oraz 7 wrze¶nia (niedziela) z Argentyn±.

Sam turniej rozpocznie się dla Wrocławia w niedzielę 31 sierpnia, bo wówczas w Hali Stulecia odbęd± się pierwsze spotkania. Na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie, bo cały kalendarz mistrzostw jest dopracowywany i ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

Przypomnimy również, że rywala z Afryki wyłoni± dopiero eliminacje, które na tym kontynencie odbęd± się w lutym i marcu.

W naszym mie¶cie zostanie rozegrana czę¶ć drugiej fazy turnieju. Wrocław wraz z Katowicami będzie współgospodarzem grupy F. W niej zmierz± się najlepsze ekipy z grup B i C. To oznacza, że w Hali Stulecia mog± wyst±pić zarówno mistrzowie olimpijscy Rosjanie jak i wicemistrzowie Brazylijczycy. Spotkania tej fazy potrwaj± od 10 do 14 wrze¶nia.

Zobacz także
  • 1
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX