Siatkarskie MŚ 2014. Znamy terminy meczów Polaków we Wrocławiu

Pierwszy mecz Polaków podczas siatkarskich mistrzostw świata we Wrocławiu zostanie rozegrany we wtorek 2 września. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Australia.
Po losowaniu grup MŚ 2014 wiadomo, że reprezentacja Polski zmierzy się w grupie A z Serbią, Argentyną, Wenezuelą, Australią i trzecią drużyną Afryki. Wiadomo również, że nasi siatkarze spotkanie otwarcia turnieju rozegrają na Stadionie Narodowym w Warszawie 30 sierpnia, a ich przeciwnikiem będą Serbowie.

Na cztery kolejne mecze podopieczni trenera Stephana Antigi przyjadą do Wrocławia. W Hali Stulecia Polacy zagrają odpowiednio: 2 września (wtorek) z Australią, 4 września (czwartek) z Wenezuelą, 6 września (sobota) z trzecią drużyną Afryki oraz 7 września (niedziela) z Argentyną.

Sam turniej rozpocznie się dla Wrocławia w niedzielę 31 sierpnia, bo wówczas w Hali Stulecia odbędą się pierwsze spotkania. Na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie, bo cały kalendarz mistrzostw jest dopracowywany i ma zostać ogłoszony w najbliższych dniach.

Przypomnimy również, że rywala z Afryki wyłonią dopiero eliminacje, które na tym kontynencie odbędą się w lutym i marcu.

W naszym mieście zostanie rozegrana część drugiej fazy turnieju. Wrocław wraz z Katowicami będzie współgospodarzem grupy F. W niej zmierzą się najlepsze ekipy z grup B i C. To oznacza, że w Hali Stulecia mogą wystąpić zarówno mistrzowie olimpijscy Rosjanie jak i wicemistrzowie Brazylijczycy. Spotkania tej fazy potrwają od 10 do 14 września.