Jest terminarz grupy A mistrzostw świata. We Wrocławiu trzy mecze dziennie!

Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 rozpoczną się we Wrocławiu 31 sierpnia od meczu Wenezuela - Argentyna. W trakcie turnieju w Hali Stulecia odbędą się nawet trzy mecze dziennie.
Jakie mecze MŚ we Wrocławiu chcielibyście zobaczyć? Czekamy na FB

FIVB ustaliła już terminarz pierwszej fazy turnieju. Mistrzostwa świata rozpoczną się w Polsce 30 sierpnia od meczu biało-czerwonych z Serbią na Stadionie Narodowym.

We Wrocławiu rozgrywki grupy A wystartują dzień później. Pierwszym spotkaniem będzie pojedynek Argentyna - Wenezuela, a kolejnym starcia Australii z drużyną z Afryki.

Reprezentacja Polski rozpocznie grę we Wrocławiu 2 września od meczu z Australią. Tego samego dnia odbędą się jednak także dwa inne spotkania. Najpierw Argentyna zagra z Serbią a potem Wenezuela z ekipą z Afryki. Pojedynki pierwszej fazy turnieju potrwają w Hali Stulecia do 7 września.

10 września rozpocznie się zaś drugi etap mistrzostw świata. W nim Wrocław (wraz z Katowicami) będzie współgospodarzem grupy F złożonej z najlepszych ekip grup B i C. Oznacza to, że mogą zagrać u nas ekipy Rosji i Brazylii, czyli mistrzów i wicemistrzów olimpijskich. Zmagania w naszym mieście zakończą się prawdopodobnie 14 września, a sam turniej potrwa o tydzień dłużej. Godziny spotkań zostaną ustalone już po zakończeniu kwalifikacji. W Afryce odbędą się one w lutym i w marcu.

Terminarz mistrzostw świata 2014 we Wrocławiu

31 sierpnia:

Wenezuela - Argentyna

Afryka 3 - Australia

2 września

Argentyna - Serbia

Afryka 3 - Wenezuela

Polska - Australia

4 września

Afryka 3 - Argentyna

Serbia - Australia

Polska - Wenezuela

6 września

Argentyna - Australia

Wenezuela - Serbia

Polska - Afryka 3

7 września

Australia - Wenezuela

Serbia - Afryka 3

Polska - Argentyna