Martin Kaczmarski na 7. miejscu po Prologu Baja Russia 2014

Wrocławianin Martin Kaczmarski w pierwszej rundzie Pucharu Świata na Prologu Baja Russia 2014 dojechał na 7. pozycji. Krótki, bo zaledwie niespełna siedmiokilometrowy odcinek, wygrał Saudyjczyk Alrajhi Yazeed.
Tradycyjnie po rajdowym Prologu odbył się wybór pozycji startowych na dzień następny. Załodze Martin Kaczmarski - Filipe Palmeiro przypadło ósme miejsce startowe w porannym, sobotnim oesie.

- Ósma pozycja startowa jest niemal optymalna, bowiem pojedziemy już trasą nieco "oczyszczoną" przez poprzednich zawodników, ale jeszcze niezbyt wyrobioną. Mamy przynajmniej taką nadzieję - powiedział pilot Filipe Palmeiro.

Na Prologu nie obyło się bez małych przygód:

- W połowie odcinka wyrzuciło nas nieco z trasy, tak więc nie obyło się bez atrakcji, trochę nastraszyliśmy kibiców - śmiał się na mecie Martin Kaczmarski. - Ale generalnie jestem zadowolony z inauguracji rosyjskiego rajdu, a właściwie nowego sezonu Pucharu Świata Cross Country. Zapoznanie z zimowymi warunkami zaliczone, wszystko tak naprawdę rozegra się dopiero w sobotę i niedzielę - dodał zawodnik.

Baja Russia Northern Forest 2014 rozgrywa się w bezkresnych okolicach Sankt Petersburga. To jedyny rajd z puli imprez Pucharu Świata Cross Country, w którym zawodnicy rywalizują w ekstremalnie zimowych warunkach. Na starcie do piątkowego Prologu zameldowało się blisko pięćdziesiąt załóg z trzynastu krajów. Lotto Team za sterami Mini All4 Racing reprezentuje Martin Kaczmarski z pilotem Filipem Palmeiro.

W sobotę i niedzielę zawodnicy przejadą 3 odcinki specjalne, łącznie blisko 400 km w trudnych, pokrytych lodem i śniegiem terenach. Ceremonia zakończenia rajdu zaplanowana jest na niedzielę o godz. 16. w narciarskim kurorcie Igora, 50 km na północ od Sankt Petersburga.