Martin Kaczmarski czwarty na finiszu Baja Russia 2014

Po czterech odcinkach specjalnych i blisko 400 kilometrach przejechanych po skutych lodem i zasypanych śniegiem bezdrożach regionu petersburskiego załoga Lotto Team Kaczmarski/Palmeiro dojechała na metę na czwartej pozycji i zdobyła pierwsze punkty w klasyfikacji Pucharu Świata Cross Country.
Pierwsza pozycja za podium pierwszej rundy Pucharu Świata to miejsce bardzo wysokie, tym bardziej że Martin Kaczmarski dopiero debiutował na nawierzchni śnieżno-lodowej, a w rywalizacji pokonał wielu lokalnych kierowców z Rosji i Finlandii, specjalistów od jazdy na oponach z kolcami.

- Czuję wielką satysfakcję, bowiem rajd nie był łatwy, a za sobą zostawiłem wielu znakomitych zawodników - powiedział na mecie Martin Kaczmarski. - Zastanawiam się, z jakim wynikiem zakończyłbym ten rajd, gdyby był on dłuższy, bowiem dość szybko poczułem feeling na zimowych trasach i z każdym odcinkiem byłem coraz szybszy.

Rajd Baja Russia był pierwszą z dziesięciu Rund Pucharu Świata Cross Country w roku 2014. Pierwsze miejsce w tym jedynym z tej puli rajdzie zimowym zajął Alrajhi Jazeed, drugie Władymir Wasiliew, trzecie natomiast Reinaldo Varela. Na piątym miejscu w rajdzie zameldowała się inna polska załoga - Jacek Dąbrowski/Marek Czachor.

Martin Kaczmarski w Mini All4 Racing zajął czwartą pozycję w rajdzie i zdobył pierwszych dwanaście punktów w klasyfikacji pucharowej.