Wrocławski Bieg Sponsorowany: Wystartuj, pomóż Hospicjum dla Dzieci

Zapraszamy do udziału w charytatywno-sportowym wydarzeniu, jakim jest Wrocławski Bieg Sponsorowany.
Idea biegu sponsorowanego jest piękna i prosta. Dzieci i młodzież startujące we współzawodnictwie szukają sponsorów, którzy zapłacą 5 zł za jedno okrążenie (459 m) pokonane przez dziecko. Szybkość nie ma znaczenia - można biec, truchtać, iść - ważne jest dedykowanie swojego czasu i wysiłku innym. Młodzi uczą się przedsiębiorczości, przełamują swoje ograniczenia, planują, jak dotrzeć do sponsorów, kogo poprosić o wsparcie. Uczniowie ofiarowują swój czas i witalność, a sponsorzy wpływy finansowe, które trafią do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i zostaną przeznaczone na rehabilitację dla podopiecznych. Cała akcja ma wymiar nie tylko finansowy, ale także ideowy i edukacyjny.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po raz pierwszy spotkała się z ideą biegu sponsorowanego w 2012 roku. Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju zwrócił się do nas, abyśmy byli beneficjentami organizowanego przez nich biegu. Efekt tego działania był dla nas zaskoczeniem, bo przyniósł aż 18 tys. zł, a rok później 25 tys. zł. W Kudowie biegi organizowane są od siedmiu lat.

Marzy nam się, aby taki bieg na stałe wpisał się w kalendarz wrażliwych, chętnych do pomocy osób. Organizujemy go 21 marca 2014 r. w godzinach 10-12 na Pergoli przy Hali Stulecia. Data biegu nie jest przypadkowa. To przecież zwyczajowy dzień wagarowicza, który nastręcza placówkom edukacyjnym i służbom porządkowym kłopotów. Chcemy, aby ten dzień kojarzył się młodym z odpoczynkiem od nauki, ale też robieniem rzeczy ważnych i przyjemnych. Wyjście ze szkoły w tym dniu nie będzie się też wiązało z opuszczeniem zajęć edukacyjnych.

W organizację biegu angażuje się ambasador Fundacji Paweł Rańda. Osoba niewątpliwie wpisująca się w sportowy charakter wydarzenia: polski wioślarz, wicemistrz olimpijski z Pekinu, brązowy medalista mistrzostw świata. Swoje wsparcie zaoferowały Hala Stulecia, Radio Wrocław, Gazeta Wyborcza, Liceum Ogólnokształcące nr XI, a czekamy na decyzję Urzędu Marszałkowskiego i Kuratorium Oświaty.