Jedno zwycięstwo dzieli szczypiornistów Śląska od awansu do PGNiG Superligi

Śląsk Wrocław rozgromił na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wielkopolski 44:22 i jest o krok od awansu do PGNiG Superligi
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

We Wrocławiu powoli mogą chłodzić szampany. Śląsk może zapewnić sobie awans już w następnej kolejce spotkań, która odbędzie się 22 marca. Wówczas podopieczni Aleksandra Malinowskiego podejmą w hali AWF Anilanę Łódź. Jeżeli wygrają, to już na cztery kolejki przed końcem pierwszoligowych rozgrywek będą pewni przepustki do PGNiG Superligi.

Zwycięstwo w Ostrowie Wielkopolski przyszło wrocławianom stosunkowo łatwo. Tylko w pierwszych minutach gospodarze toczyli wyrównany bój i po czterech minutach prowadzili 3:2. Jednak kilka minut później ton wydarzeniom na parkiecie nadał Śląsk, który po kwadransie prowadził już 10:6. Do przerwy WKS jeszcze podkręcił tempo i po trzydziestu minutach było 21:9. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a Śląsk konsekwentnie powiększał przewagę, by ostatecznie zwyciężyć różnicą 22 bramek! Najlepszym strzelcem spotkania był Łukasz Płonka ze Śląska, który rzucił osiem bramek.

Śląsk jest jedyną drużyną, która w tym sezonie nie przegrała ani jednego spotkania. Wrocławianie mają na koncie 20 wygranych i jeden remis. Drugie miejsce ze stratą dziewięciu punktów do WKS-u zajmuje Siódemka Miedź Legnica.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Śląsk Wrocław 22:44 (9:21)

Ostrovia: Tarko, Adamczyk, Foluszny, Filipiak - Galewski 6, Bielec 5, Kierzek 2, P. Dutkiewicz 2, Pernak 2, Wojciechowski 1, K. Dutkiewicz 1, Dycfeld 1, Śliwiński 1, Górny 1, Czerwiński, Jedwabny

Śląsk: Schodowski, Philippe - Płonka 8, Koprowski 7, Herudziński 6, Ścigaj 5, Kryński 4, Miszka 3, Nowak 3, Wróblewski 3, Baran 2, Krupa 2