Ćwierćfinał Pucharu Polski: Remis Miedzi Legnica w Gdyni z Arką

W pierwszym meczu ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski Miedź Legnica zremisowała w Gdyni z Arką 1:1.
Mecz miał emocjonujący przebieg. Początkowo dominowała Arka, która miała dwie dogodne sytuacje bramkowe. W jednej z nich Marcus Vinicius trafił piłką w słupek. W 16. minucie doszło do kluczowego wydarzenia - Cienciała brutalnie sfaulował jednego z graczy Miedzi i został za to ukarany czerwoną kartką. Legniczanie szybko wykorzystali przewagę - dwie minuty później w zamieszaniu podbramkowym Zakrzewski głową z bliska strzelił gola dla Miedzi.

Później legniczanie dominowali, ale nie potrafili zdobyć gola. Dobrze grał Łobodziński, ale był nieskuteczny. Przed 45 minut Miedź grała w przewadze, ale po godzinie siły się wyrównały. W 61. minucie napastnik Miedzi Chrzanowski wszedł wślizgiem w bramkarza rywali i za to groźne zagranie zobaczył drugą żółtą kartkę i zszedł z boiska.

Arka próbowała odrobić straty i w 83. minucie doprowadziła do remisu. Po dośrodkowaniu w pole karne Marcus Vinicius z bliska trafił do siatki.

Rewanżowy mecz Miedzi z Arką zaplanowano na 25 marca w Legnicy.

Wygrany z tego duetu w półfinale zagra ze zwycięzcą pary Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz. W pierwszym meczu Zagłębie wygrało 2:0.