Piłkarze Miedzi Legnica wreszcie wygrali mecz

W meczu 21. kolejki I ligi Miedź pokonała w Brzesku Okocimskiego 1:0. Strzelcem bramki na wagę trzech punktów był 19-letni Jakub Chrzanowski!
Po meczu pucharowym w Gdyni sztab trenerski Miedzi zapowiadał zmiany w składzie przed pojedynkiem z Okocimskim, i rzeczywiście tak się stało. Jak wylicza oficjalna strona klubu miedzlegnica.eu, w jedenastce znalazło się aż trzech młodzieżowców (Chrzanowski, Szymański i Cierpka) oraz kolejnych dwóch graczy, którzy status młodzieżowca stracili niedawno: Kiełpiński i Szczepaniak. Dodatkowo na ławce rezerwowych siedzieli: Machaj, Nowak, Budzyński.

W pierwszej połowie przewaga Miedzi nie podlegała dyskusji. Legniczanie raz za razem groźnie atakowali, ale nie zdołali objąć prowadzenia. Gospodarze w poczynaniach ofensywnych ograniczyli się do kontr, lecz nie potrafili wykorzystać nawet przewagi 3 na 2 graczy. Jedyny groźny strzał oddali w 24. min, jednak Bledzewski w tej sytuacji nie dał się zaskoczyć.

Legniczanie w drugiej połowie nadal atakowali, a gola doczekali się w 76. min. Wtedy piłka trafiła w pole karne do Jakuba Chrzanowskiego, a 19-letni napastnik z zimną krwią pokonał bramkarza i dał Miedzi pierwsze zwycięstwo tej wiosny. Asystę przy tej bramce zaliczył także 19-letni Adrian Cierpka, który przedłużył podanie Krzysztofa Wołczka.

Okocimski - Miedź 0:1 (0:1)

Bramka: Chrzanowski (76)

OKOCIMSKI: Kuchta - Sosnowski (46 Wieczorek), Jacek, Ryś, Wawryka, Żołądź, Tymiński (68 Nawrot), Sobotka, Grzegorzewski, Kwiek (79 Abubakar), Tatara.

MIEDŹ: Bledzewski - Wołczek, Midzierski, Tanżyna, Kiełpiński (46 Zasada), Bartoszewicz (60 Kasperkiewicz), Cierpka, Szczepaniak, Łobodziński (69 Machaj), Szymański, Chrzanowski.