Ruszyła szósta edycja programu "I Ty możesz zostać maratończykiem"

W niedzielę rozpoczęła się 6. edycja programu biegowego "I Ty możesz zostać maratończykiem", którego pomysłodawcami są miasto Wrocław i Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Do programu przystąpiło aż 210 osób.
- Cieszę się, że tak dużo osób przyjęło nasze zaproszenie do programu. Ta wysoka frekwencja na pierwszych zajęciach pokazuje, że wrocławianie mają do nas duże zaufanie - mówi Marek Danielak, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław.

Z uczestnikami będzie pracować zespół trenerski - Adrian Danilewicz (koordynator), Sylwia Ejdys-Tomaszewska, Agnieszka Danilewicz i Weronika Machowska.

Podopieczni Adriana Danilewicza rozpoczęli przygotowania do półmaratonu i maratonu od biegu na 6 km. Na pierwsze spotkanie przybyło aż 210 osób. Do grupy ITMZM można dołączyć do końca kwietnia. Kolejny trening odbędzie się 30 marca o godz. 9. Przyszli maratończycy tym razem wezmą udział w teście Coopera.

Podczas otwarcia nowej edycji programu uczestniczyli także maratończycy-seniorzy: Irma Tomczak, Cezary Tomczak, Edward Kaszuba, Henryk Załęski, Józef Palczak.

Organizatorem programu "I Ty możesz zostać maratończykiem" jest Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, zaś partnerem - Fortum. Więcej informacji można znaleźć na www.calywroclawbiega.pl.

Dodajmy, że akcja trwa od 23 marca do 14 września 2014 r.

Miejsce zbiórek jest Stadion Olimpijski (pergola), a spotkania są organizowane w marcu: raz w tygodniu, niedziela, godz. 9, od kwietnia do września dwa razy w tygodniu, niedziela, godz. 9; wtorek, godz. 18.

Warunkiem zapisania się do programu jest wypełnienie i dostarczenie organizatorom formularza zgłoszeniowego oraz ankiety uczestnika.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są: w siedzibie organizatora - MCS Wrocław, al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 (Stadion Olimpijski), w biurze Działu Sportu Dzieci i Młodzieży, w godz. 7-15, wejście B, pokój nr 35 i 55.