Sport.pl

Remigiusz Jezierski trenerem napastników w Miedzi Legnica

Do sztabu szkoleniowego Miedzi Legnica dołączył 38-letni Remigiusz Jezierski, który będzie odpowiadał za indywidualną pracę z napastnikami zarówno w pierwszym zespole, jak i w Akademii Piłkarskiej Miedzi.
Jezierski to były piłkarz, który strzelał bramki m.in. dla Górnika Łęczna, Jagiellonii Białystok, Ruchu Chorzów i Śląska. We wrocławskim klubie zakończył karierę w 2011 roku. Ostatnio komentował mecze Ekstraklasy w NC+, a we wtorek oficjalnie rozpoczął pracę trenerską w Legnicy.

- Moje obowiązki to przede wszystkim indywidualizacja treningu dla graczy z formacji ofensywnej. Nie chcę mówić, że chodzi tylko o napastników, bo chciałbym też popracować z ofensywnie usposobionymi graczami z linii pomocy. Chcę poświęcić im dużo czasu na analizę ich gry oraz zajęcia strzeleckie - wyjaśnia na oficjalnej stronie klubowej Jezierski.

Nowy trener będzie pracował nie tylko w sztabie pierwszego zespołu, ale też ma pomagać w szkoleniu napastników w Akademii Piłkarskiej Miedzi. Do pracy z pewnością wykorzysta swoje bezcenne doświadczenie. W czasie kariery piłkarskiej rozegrał w sumie ponad 140 meczów na poziomie ekstraklasy.

- Nie byłem typem superstrzelca, na każdym kroku zdobywającego bramki. Mimo to trenerzy stawiali mnie w środku ataku, bo dobrze grałem bez piłki, dobrze walczyłem ciałem - to są elementy, które pokazują, że nawet bez superpotencjału można się dobrze realizować w założeniach taktycznych i pomagać zespołowi. Tych elementów można się nauczyć, i nad tym też będziemy pracowali - przekonuje.

Więcej o: