Żużlowcy na start. Na co stać Betard?

Żużlowy Betard Sparta skompletował ciekawy skład i może być czarnym koniem rozgrywek. Wrocławianie zainaugurują je w niedzielę o godz. 16.30, podejmując u siebie Stal Gorzów.
To będzie inna Ekstraliga niż w zeszłym sezonie. Zmniejszona z 10 do 8 drużyn, z jednym spadkowiczem, przedostatnim zespołem walczącym w barażach i nowym regulaminem. Dodano do niego choćby zapis o tym, że jeśli jakaś drużyna do meczu nie przystąpi, zapłaci 450 tys. zł kary. Wszystko przez ostatni kuriozalny finał rozgrywek, w którym Unibax Toruń nie wyjechał na rewanż z Falubazem Zielona Góra. Skończyło się ogromnym skandalem.

Paradoksalnie wrocławianie mieli w poprzednim sezonie spore powody do radości, bo dość niespodziewanie utrzymali się w elicie. Teraz Betardowi udało zbudować się ciekawy skład, który daje duże nadzieje na to, że drużyna prowadzona przez Piotra Barona powalczy o coś więcej niż obrona przed degradacją. Wrocławian z pewnością stać na sprawienie niespodzianki, mogą być nawet czarnym koniem rozgrywek. W klubie nie chcą jednak pompować balonu oczekiwań i wywierać niepotrzebnej presji na zawodnikach. Właśnie dlatego nikt nie mówi tu o medalach i jakichś konkretnych celach.

Tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu kontrakt z Betardem przedłużył aktualny mistrz świata - Tai Woffinden. W zespole zostali Troy Batchelor (od teraz będzie jeździł w Grand Prix) oraz kapitan Tomasz Jędrzejak. Transferowym hitem okazał się powrót Macieja Janowskiego, który dwa poprzednie sezony spędził w Unii Tarnów. Były młodzieżowy mistrz świata wrócił do macierzystego klubu i teraz do spółki z Woffindenem ma stworzyć duet młodych gniewnych, którego będzie się bała cała liga. Wspomagać ma ich inna nowa twarz w zespole - Chorwat Jurica Pavlić, który w minionym sezonie jeździł w PGE Marmie Rzeszów.

- Uważam, że okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo dobrze. Liczę, że nasi juniorzy pokażą na coś ich stać, z Juricą Palviciem wiążemy spore nadzieje. Tomek Jędrzejak wygląda obiecująco, o Maćka Janowskiego jestem spokojny, to zawodnik, który nieraz przywiezie nam po 12-13 punktów w meczu - wymienia menedżer wrocławian Piotr Baron, który dodaje: - O Taiu i Troyu mogę powiedzieć, że są w bardzo dobrej formie. Wiadomo, że Woffindenowi będzie się jechało trudniej, bo wszyscy będą go traktować zgodnie z zasadą "bij mistrza", ale na pewno jest na to psychicznie odpowiednio nastawiony.

Wszystko wskazuje, że liga w tym sezonie będzie bardzo wyrównana. O czołowe pozycje powinny powalczyć Falubaz Zielona Góra, który praktycznie nie zmienił mistrzowskiego składu, oraz Unia Tarnów, gdzie są m.in. Janusz Kołodziej, Greg Hancock oraz trener Marek Cieślak. Unia Leszno, sięgnęła zaś po trzykrotnego mistrza świata - Duńczyka Nickiego Pedersena. Nie bez szans jest Unibax Toruń, który skompletował prawdziwy dream team z Tomaszem Gollobem i Emilem Sajfutdinowem na czele

Początek meczu Betatrdu ze Stalą o godz. 16:30.

Awizowane składy

Betard Sparta Wrocław

9. Tai Woffinden

10. Troy Batchelor

11. Tomasz Jędrzejak

12. Jurica Pavlic

13. Maciej Janowski

14. Patryk Malitowski

Stal Gorzów

1. Matej Zagar

2. Linus Sundstroem

3. Krzysztof Kasprzak

4. Piotr Świderski

5. Niels Kristan Iversen

6. Adrian Cyfer