Twierdza Będzin padła po przerwie. Panthers Wrocław wygrywają pierwszy mecz

W meczu trzeciej kolejki Topligi futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław pokonali na wyjeździe Zagłębie Steelers Interpromex 27:0
Do niedzielnego meczu oba zespoły przystępowały po porażkach poniesionych przed tygodniem. Steelers przegrali w stolicy z Warsaw Eagles 0:47, a Panthers w Gdyni z Seahawks 22:30. "Hutnikom" jeszcze nigdy nie udało się wygrać w meczu ligowym z zespołem z Wrocławia. Łączny bilans wrocławskich drużyn The Crew, Devils i Giants w starciach ze Steelers przed niedzielnym meczem to 8:0.

Na pierwsze punkty blisko 500 kibiców musiało czekać do drugiej połowy. Po pięciu minutach trzeciej kwarty "Pantery" wyszły na prowadzenie 8:0 po przyłożeniu biegowym Pawła Szepiszczaka i skutecznym podwyższeniu za dwa punkty Jamala Schultersa. Trzy minuty później wrocławianie powiększyli prowadzenie o sześć punktów. Ładną akcją biegową popisał się Schulters. W próbie podwyższenia chybił jednak Dawid Pańczyszyn. Steelers nie potrafili znaleźć ofensywnej odpowiedzi na poczynania przyjezdnych, a Panthers wcale nie zamierzali spuścić z tonu. Złe podanie rozgrywającego gospodarzy przechwycił Karol Mogielnicki i popędził z futbolówką w pole punktowe rywali. Po tym razem skutecznym extra poincie Pańczyszyna drużyna z Dolnego Śląska prowadziła 21:0.

Ostatni cios goście zadali na dwie minuty przed końcem spotkania, gdy jeszcze raz w polu punktowym przeciwników zameldował się Schulters. Mecz zakończył się wygraną "Panter" 27:0. Dzięki zwycięstwu z bilansem 1-1 "Pantery" zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli Topligi. Steelers z jednym triumfem i dwoma porażkami są na miejscu piątym. W ramach sezonu zasadniczego "Hutnicy" zagrają ponownie z "Panterami" 25 maja. Drugi mecz odbędzie się we Wrocławiu.

- Steelers rozegrali dzisiaj dobry mecz. My nie potrafiliśmy się obudzić. Sporo destrukcji w nasze szyki wprowadzały nerwy i nieporozumienia na boisku. Na szczęście na początku drugiej połowy wyszliśmy na pewne prowadzenie. Obrona też zaprezentowała właściwy poziom - skomentował Jakub Głogowski, menedżer Panthers. - Teraz zawodnicy będą mieli trochę czasu dla siebie i swoich rodzin z okazji nadchodzącej Wielkanocy. Po świętach zaczniemy przygotowania do dwumeczu z Sharks i Kozłami - dodał.

Na kolejny mecz ligowy Panthers poczekają do 27 kwietnia, kiedy podejmą na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Warsaw Sharks.

Zagłębie Steelers Interpromex - Panthers Wrocław 0:27 (0:0, 0:0, 0:14, 0:13)

III kwarta

0:8 przyłożenie Pawła Szepiszczaka po 10-jardowej akcji po podaniu Bartosza Dziedzica (podwyższenie za dwa punkty Jamal Schulters)

0:14 przyłożenie Jamala Schultersa po 15-jardowej akcji biegowej

IV kwarta

0:21 przyłożenie Karola Mogielnickiego po 40-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Dawid Pańczyszyn)

0:27 przyłożenie Jamala Schultersa po 10-jardowej akcji biegowej