Adam Fedoruk i Piotr Tworek zwolnieni z Miedzi Legnica

Duet trenerski piłkarskiej Miedzi Legnica Adam Fedoruk - Piotr Tworek został dziś zwolniony. - Czasami zmiana jest potrzebna, by zespół funkcjonował lepiej. Myślę, że w Miedzi osiągnęliśmy taki moment, w którym zmiany są niezbędne - powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.
- Nie lubię zwalniać trenerów w trakcie rozgrywek, ale zmiany są konieczne, bo nie tylko przegrywamy mecze, ale zaczynamy być słabsi od rywali. Za trenera Ulatowskiego przegrywaliśmy, ale może poza meczem z Bełchatowem byliśmy równorzędnym rywalem dla przeciwnika, czy nawet czasem lepszym. Ale jeśli jesteśmy słabsi na boisku od Kolejarza Stróże i przegrywamy zasłużenie, to znaczy, że coś jest nie tak i to jest czas na zmiany - powiedział na oficjalnej stronie internetowej Miedzi Andrzej Dadełło, który we wtorek wieczorem spotkał się z Adamem Fedorukiem oraz Piotrem Tworkiem.

Strony uzgodniły warunki rozwiązania kontraktów.

- Muszę oddać trenerom Fedorukowi i Tworkowi, że przejęli ten zespół jesienią w głębokim kryzysie i wyprowadzili na prostą. Z nimi Miedź zaczęła wygrywać i pokonała Lecha Poznań w Pucharze Polski, po jednym z najlepszych meczów w historii tego klubu. Swoją postawą jesienią zasłużyli na to, by dostać szansę wiosną i wykonali kawał pracy, za co im dziękujemy i na pewno będziemy o tym pamiętać - zakończył właściciel Miedzi.

Przypomnijmy, że pod wodzą tego duetu trenerskiego Miedź jesienią zaliczyła fantastyczną serię zwycięstw w I lidze, zwieńczoną wyeliminowaniem po kapitalnym meczu Lecha Poznań w Pucharze Polski i awansem do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Nazwisko nowego trenera poznamy wkrótce.