Piłkarze Chrobrego Głogów po 17 latach awansowali na zaplecze ekstraklasy

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Chrobry zapewnił sobie awans do I ligi. Głogowianie na powrót na zaplecze ekstraklasy czekali 17 lat.
Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>

Podopieczni Ireneusza Mamrota po remisach z Jarotą Jarocin i Calisią Kalisz wreszcie odnieśli zwycięstwo. Chrobry w minionej kolejce pokonał 1:0 Ruch Zdzieszowice. Korzystnie dla głogowian ułożył się też pojedynek Zagłębie Sosnowiec z UKP Zielona Góra, w którym piłkarze ze Śląska przegrali 0:2. Dzięki temu głogowski klub po 17-letniej przerwie wraca na pierwszoligowe boiska.

Po meczu szkoleniowiec Chrobrego powiedział: - To piękne ukoronowanie pracy. Przede wszystkim dziękuję za nie piłkarzom. Za ich lojalność. To zresztą nie byli dla mnie piłkarze. To byli żołnierze. Z mojej strony duży szacunek i podziękowania. Cały rok być w dwójce i na koniec dać się wyprzedzić to najgorsze, co może spotkać. Przyznam, że nie wyobrażam sobie tej drużyny, gdyby tego awansu zabrakło. Psychicznie ciężko byłoby pozbierać tych chłopaków. Na szczęście pokazali, że przygotowanie fizyczne i mentalne było odpowiednie. I to nie są puste słowa, jakie łatwo można sobie wypowiedzieć. We własnym gronie cały czas się motywowaliśmy. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, ile już osiągnęliśmy, lecz cały czas ciężko harowaliśmy - mówił Ireneusz Mamrot.

Zobacz bramkę Chrobrego Głogów na wagę awansuWrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>