W weekend biega cała Polska: Zobacz gdzie możesz wystartować

Kulminacja jubileuszowego 10. Weekendu Polska Biega, czyli największego biegowego wydarzenia w Polsce, już w najbliższy weekend. Przez trzy dni - od piątku 23 maja do niedzieli 25 maja - w całej Polsce odbędzie się kilkaset biegowych imprez.
Akcja Weekend Polska Biega powstała w 2006 roku. Od tego czasu, co roku, w wielkich miastach i małych miejscowościach szkoły, kluby sportowe, MOSiR-y, a także biegowi pasjonaci organizują biegi i spotkania biegowe. Czasami są to imprezy na kilka tysięcy biegaczy. Innym razem to biegowe festyny z zawodami dla dzieci, a czasami po prostu spotkania grup znajomych.

Od pierwszej edycji biegi w ramach akcji liczone są w setkach. Wynik z ubiegłego roku to 651 imprez. Warto dodać, że z roku na rok rośnie także liczba uczestników Weekendu Polska Biega. Z szacunków organizatorów wynika, że tym razem w akcji weźmie udział ponad 120 tys. osób. Większość z nich pobiegnie w jeden weekend - 23-25 maja. To ewenement na skalę światową.

W tym roku w Polsce zarejestrowano na razie 577 biegów, a na Dolnym Śląsku 58 biegów. Będzie można m.in. wystartować w: Bogatyni, Bolesławcu, Chocianowie, Chojnowie, Dobroszycach, Jaworze, Jeleniej Gorze, Kłodzku, Kowarach, Legnicy, Lubinie, Oleśnicy, Piechowicach, Polkowicach, Stzegomiu, Stzelinie, Sobótce, Sycowie, Twardogórze, Świebodzicach, Świerzawie, Trzebnicy.

Warto podkreślić, że w Strzelinie bieg będzie zorganizowany przez dyrektora Zakładu Karnego. Uczestnicy pobiegną na dystansie 3300 m - 10 okrążeń na terenie Zakładu Karnego w Strzelinie. Chętni pobiegną w dwóch grupach, łącznie około 60 osadzonych.

Natomiast we Wrocławiu Młodzieżowe Centrum Sportu przygotowuje dwie imprezy biegowe. Pierwszy bieg rozpocznie się w sobotę o godz. 16 na Stadionie Miejskim. Zbiórka uczestników przy wejściu na stadion od strony ul. Królewieckiej. Drugi zaplanowano na niedzielę 25 maja. Start o godz. 9 z pergoli Stadionu Olimpijskiego.

Rejestracja imprez trwa do soboty 24 maja. W akcję można włączyć się organizując bieg, będąc uczestnikiem lub po prostu kibicem! Opisy wszystkich biegów znajdują się na stronie polskabiega.pl.

Narodowy Spis Biegaczy 2014

Narodowy Spis Biegaczy to akcja promująca bieganie w Polsce. Ma pokazać, jak wielu Polaków biega, że biegać może każdy, i że to nie moda, ale sposób na zdrowe życie i lepsze samopoczucie. Nieważne, czy biega się maratony czy od czasu do czasu truchta - biegaczem jest ten, kto się nim czuje. Spisanie się w Narodowym Spisie Biegaczy polega na wypełnieniu anonimowej ankiety. Badanie składa się ok. 25 pytań dotyczących biegania, np. od jak dawna biegasz? jak często biegasz? w jakich porach roku biegasz? itp. Zebrane dane posłużą do opracowania pełnego raportu o biegaczach w Polsce - nie tylko tych startujących w biegach masowych, ale także o rekreacyjnych i początkujących biegaczach. Narodowy Spis Biegaczy potrwa od 23 maja do 30 września 2014 roku. Gdzie znaleźć spis? Na www.spisbiegaczy.pl

Organizatorem Narodowego Spisu Biegaczy jest Agora SA.